Kino domowe czy belka + zestaw stereo?

bebza

Member
Panowie i Panie - kolejne pytanie.

Ano popełniłem kupno od znajomego Sony HT-A7000 z subem, co by to sprawdzić u siebie lokalnie w moich warunkach salonowych. Niestety miałem 5 minut do namysłu brać czy nie, bo znajomego się wyprowadzał i nie było szans na pożyczanie, testowanie itd.

Podłączone to to do TV i teraz wrażenia tak na szybko - niby ta belka to już top z belek, a tu jednak lekkie rozczarowanie.... Miałem nadzieję, że będzie jakieś wielkie ŁAŁ bo dźwięk wielkokanałowy i przestrzenny i w ogóle. Chyba jednak tradycyjne KD wygrywa jakością dźwięku chociaż to tylko 5.1. Zastanawiam się na ile wrażenia poprawią się po dodaniu tylnych efektowych do tej belki?
Temat drążę, bo jak w innym poście wspominałem mam problem z okablowaniem tyłu i szukam alternatywy. Myślałem sobie, że jak soundbar będzie fajny, to wywalę aktualne KD i dołożę tradycyjne stereo - będę miał i fajny dźwięk w filmach i fajny dźwięk w muzyce. Czy ktoś robił takie bezpośrednie porównanie kina 5.1 do jakiejś lepszej belki? Może ktoś się przesiadła z KD na Belkę i odwrotnie?
Czy belki to nadal tylko alternatywa dla KD ze względu na potencjalny brak miejsca?

Sam już głupi jestem i tylko narażam się żonie tachając do pokoju kolejne klocki różnych układanek... A co raz mniej mam wykrętów skąd to wziąłeś? Ile kosztowało? itd....

Pozdrawiam,
bbebza
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zrób chociaż 3.1 na satelitach , a będzie więcej korzyści i przyjemność z korzystania i słuchania .
 

Attachments

  • IMG_20220822_142026.jpg
    IMG_20220822_142026.jpg
    675,4 KB · Wyś: 20

bebza

Member
Tak by zrobiła bez wątpienia, gdyby nie te cholerne kable do tylnych. Niestety idą przy ścianie, gdzie mam drzwi do sypialni i nie mam możliwości w żaden sensowny sposób ich schować. Nie ma opcji żadnego maskowania. Jedyne co mogę zrobić, to jakąś nakładkę na kable na podłodze, co wyglada też słabo.
 
Do góry