Kino domowe/audio - pod konkretne potrzeby

hawky

New member
Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś zestawu kina domowego, jednak w natłoku rozmaitych ofert trudno wybrać coś ciekawego. Prosiłbym o poradę co kupić/ew. w jakim kierunku szukać. Pomożecie? ;) Moje wymagania:

Pokój 20m2
Sprzęt ma służyć głównie do odtwarzania muzyki (70% muzyka, 30% filmy)
(szeroki zakres - od klasyki, przez jazz i instrumentalną, folkową, pop aż do lekkiego rocka (ale rzadko) - odpada techno i hard rock oraz metal)
Nie zależy mi na mocy (głośności) - przeważnie słucham niezbyt głośno (sąsiedzi). Za to bardzo sobie cenię jakość dzwięku... Lubię jak coś dobrze brzmi, choć na pewno nie jestem audiofilem.
Jeśli chodzi o kino, to pociągnąłem sobie instalację pod podłogą również na centralny tył, fajnie by było to wykorzystać.
Telewizor jaki bym chciał zakupić do tego to 32'' CRT philipsa

Budżet jaki mogę przeznaczyć na zakup całości (bez TV) to ok 3000zl, ew mogę lekko przekroczyć gdyby było to uzasadnione.

Poradźcie w jakim kierunku szukać sprzętu, który najlepiej dopasuje się do moich wymagań. Z góry dzięki.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Masz dość mocno ograniczony budżet, więc i wybór nie jest zbyt szeroki.

Do Twoich preferencji powinien pasować Onkyo 504 + 404 + Tannoy Mercury F3 lub (lepiej) F4. Możesz również rozważyć zestaw Denon 1306 + 1730 + Wharfedale Crystal. Do obu tych zestawów powinieneś zaplanować jeszcze subwoofer (może w przyszłości).

ArtS :)
 

hawky

New member
Dzięki za podpowiedź, zawsze jakoś trzeba wystartować z poszukiwaniem.
A który z tych zestawów lepiej się będzie nadawał do słuchania instrumentalnej muzyki, w stylu etno, folk, jazz itp. ?

Dla mnie największą magią jest dobór głośników do wzmacniacza, tak żeby miało to jakieś brzmienie :)
Kino jest dla mnie sprawą drugorzędną, właściwie byle by grało i było słychać efekt dolby surround ;) Może więc jakieś lepsze kolumny na front kosztem tańszych dla tyłu/środka?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepszy dla Ciebie będzie ten zestaw Onkyo z Tannoyem, chcąc zaoszczędzić możesz poprzestać na F3, głośno przecież nie słuchasz.
 
Ostatnia edycja:

hawky

New member
blackninja napisał:
Lepszy dla Ciebie będzie ten zestaw Onkyo z Tannoyem, chcąc zaoszczędzić możesz poprzestać na F4, głośno przecież nie słuchasz.

Chyba chodziło o F3, tak? Rozumiem że one różnią się głównie mocą a nie jakością dźwięku?
 
Do góry