Kino domowe a film 5.1,7.1 przez USB z TV

maciek3575

New member
Witam nie jestem przekonany do końca czy wybrałem odpowiedni dział na moje pytanie jeśli tak to z góry przepraszam.
Posiadam tv Lg 42la620s do tej pory oglądałem wszystkie filmy z dysku i najczęściej jest to format mkv powyżej 30Gb,planuje zakupić kino domowe do 2300zl z blu-rey aby delektować się choćby "Władcą Pierścieni " i tu będą moje pytania:
1.Jeśli będę chciał obejrzeć któryś z filmów z dysku a nie z BR a kino domowe nie będzie odtwarzać pliku mkv lub formatu dźwiękowego i film odpale przez USB w tv to aby puścić efekt 5.1 przez kino wystarczy,że podłącze kino domowe z tv kablem optycznym?Dźwięk będzie pracował normalnie czy moje rozumowanie jest błędne i to jest niemożliwe aby to pracowało zgodnie z kd?
2.Jeśli jest możliwość puszczanie dźwięku z tv przez kd jakie zadałem w pytaniu 1 to czy filmy z formatem 7.1(bo większość filmów oglądam z oryginalnym dźwiękiem ENG i jest on zazwyczaj w 7.1)jak będą odtwarzane ona w kinie 5.1,będą one leciały prawidłowo czy jest to problem i nie będzie żadnego efektu?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Disto

New member
Bez reklam
1. Tak.
2. Nie powinno być problemu. Zamiast 7,1 będzie 5,1.
Jak kupisz kino "plastik" czyli all in on to bedzie odtwarzać i format mkv z usb.
 

Rafal7

Banned
Lg nie powinno mieć problemu z Dts-em, ale nie wiem jak poradzi sobie z dźwiękiem Hd, czy wogóle sobie z nim poradzi.
Nadmienie że Samsung wypuszcza Dts gdy film jest w DTS HD to samo się tyczy Dolby True Hd
 

maciek3575

New member
Szczerze mówiąc chciałem wiedzieć czy jest możliwość puszczania dźwięku przy odtwarzaniu filmu przez USB z Tv bo mam dość pokaźną kolekcje na dysku i szkoda byłoby jakby musiał potem zbierać kasę żeby kupić jakąś kolekcje na BR dla samego efektu dźwiękowego.Jeżeli któreś z filmów nie będą działać to przeskocz na płytkę BR albo poprostu zacznę zaciągać filmy z konkretnym kodowanie jakie będzie działac prawidłowo.

Wysłane z mojego D5803
 

chickenowa

New member
Ja mam u siebie kino spięte z tv kablem hdmi przez arc. Filmy podpinam przez usb do tv i odtwarza na luzie 5.1 ( moje kino jest właśnie takie) Jeśli chodzi o DD lub DTS to zależy jaki mam film ale sprzęt to ogarnia.
Mam narazie starego samsunga es6100 wraz z kinem - yamaha 473
Żeby dźwięk był lepszej jakości to trzeba z poziomu tv ustawić juz po włączeniu filmu inny format dźwięku. Przynajmniej tak jest u mnie
 
Ostatnia edycja:

maciek3575

New member
Czyli będzie dżi cieszę się bardzo,teraz tylko dobrać projektor,ktoś miał na oku lub używa Benq W1070 jakieś rady?

Wysłane z mojego D5803
 

penny

Member
Posiadam TV 55PUS6561 i Amplituner Denon X1400 obsługujący Atmos, DTSHD.... Film puszczam z dysku poprzez USB telewizora np., kontener mkv Remux około 30GB FHD z dzwiekiem DTS-HD 5.1 lub 7.1.

Telewizor z tego co wyczytałem obsługuje dzwiek DTS Premium.

Czy jest jakakolwiek szansa, ze do kina dotrze dzwiek z Atmos lub DTSHD uzywając USB w TV? Póki co widze np DTS + Neural X. Dzwiek jest wielokanałowy (tak ustawiłem w TV) i ampli wykrywa automatycznie jego rodzaj DD, DTS jednak nie ma HD, ale Neural X Neu X itp.

Nigdy nie widziałem HD w nazwie (dopiero patrze w instrukcji ampli i sa takie opcje), pomimo, że materiał jest na pewno w DTSHD. Czy jest szansa, że TV przepusci dalej materiał nawet gdy telewizor nie ma danego kodeka (bo chyba TV nie ma DTS HD i Atmos?).

Jeżeli dotychczas dzwiek szedl jako zwykly DTS, jak mozna skorzystac w pełni z takiego materiału w .mkv? BluRay z DTSHD i USB?
 
Do góry