Kino domowe 5.1.2 lub 7.1.2

kacper1993

New member
Cześć,

Chcę zbudować sobie kino domowe w pokoju o wymiarach 3 x 4 x 3 m (dł x szer x wys). Podłączone mają być LG B9 oraz Xbox Series X.

Celuję w zestaw 5.1.2 lub 7.1.2, budżet na AVR i kolumny to max 5 tys zł.

Co polecicie aktualnie?


Z góry dzięki!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź proszę
DO LG - LG Meridian SN11. Masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny. Do tych warunków rewelacja.
Podaj proszę maila na PW to CI wyślę cały program
 

kacper1993

New member
Dzięki Wszystkim za informację, dużo się uczę i dużo też poczytałem.
Teraz moja propozycja do tego niewielkiego pomieszczenia jest następująca (jednak nie będę chciał ogromnych kolumn, bo nie mam miejsca i takiej potrzeby):

- Klipsch Reference Theater Pack 5.1

- DENON AVR-X1600H (rozważam jeszcze model 2600, ale nie wiem czy będzie mi potrzebny)

Docelowo kiedyś dokupię sufitowe i zrobię system 5.1.2.
Co myślicie?
 

kacper1993

New member
Dlaczego? Na pierwszy zestaw w życiu zauważę w ogóle różnice? AVR-X2700H jest już droższy o ponad 1000 zł, a ja chce podpinać tylko i wyłącznie głośniki Klipscha, telewizor i konsolę (żadnym drugich systemów głośników czy projektora).
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dlaczego? Na pierwszy zestaw w życiu zauważę w ogóle różnice? AVR-X2700H jest już droższy o ponad 1000 zł, a ja chce podpinać tylko i wyłącznie głośniki Klipscha, telewizor i konsolę (żadnym drugich systemów głośników czy projektora).

DENON AVR-X1600H to straszny słabeusz - wg mnie jak i innych szkoda $ na niego - lepiej dołożyć do wyższej serii - może nie będzie potrzeba dokładać 1k plz ? Podpytaj na PW Blackninja o cenę albo w necie jakieś promo się znajdzie....
 

miroski

Member
DENON AVR-X1600H to straszny słabeusz - wg mnie jak i innych szkoda $ na niego - lepiej dołożyć do wyższej serii - może nie będzie potrzeba dokładać 1k plz ? Podpytaj na PW Blackninja o cenę albo w necie jakieś promo się znajdzie....

Słabeusz czy nie, do takiego pomieszczenia i zestawu głośników w sam raz. Proponowałbym jednak rozbudowany soundbar. Miałem budżetowe kino 5.1 z amplitunerem i małymi głośnikami pod TV w pokoju 17m. Było ok. ale po zmianie na Samsung hw-n950 efekt otoczenia dźwiękiem jest nieporównywalnie lepszy. 17 wbudowanych głośników robi swoje odbijając dźwięk od ścian i sufitów.
 

kacper1993

New member
Słabeusz czy nie, do takiego pomieszczenia i zestawu głośników w sam raz. Proponowałbym jednak rozbudowany soundbar. Miałem budżetowe kino 5.1 z amplitunerem i małymi głośnikami pod TV w pokoju 17m. Było ok. ale po zmianie na Samsung hw-n950 efekt otoczenia dźwiękiem jest nieporównywalnie lepszy. 17 wbudowanych głośników robi swoje odbijając dźwięk od ścian i sufitów.

Dzięki za opinię ;)

Coż, nie podałeś szczegółów jakim sprzętem dysponowałeś w tym kinie 5.1. Ja wybieram Klipscha oraz Denon'a, bardzo polecane modele. Uważasz, że nie dadzą rady fajnie nagłośnić?

Co do soundbara - bardzo dużo ludzi powtarza, że nigdy nie da to tak dobrego efektu jak fizyczne głośniki, aczkolwiek jestem otwarty na dyskusje.
 

miroski

Member
Dzięki za opinię ;)

Coż, nie podałeś szczegółów jakim sprzętem dysponowałeś w tym kinie 5.1. Ja wybieram Klipscha oraz Denon'a, bardzo polecane modele. Uważasz, że nie dadzą rady fajnie nagłośnić?

Co do soundbara - bardzo dużo ludzi powtarza, że nigdy nie da to tak dobrego efektu jak fizyczne głośniki, aczkolwiek jestem otwarty na dyskusje.

Oczywiście, że nagłośni pewnie nawet fajnie. Chodzi mi o efekt otoczenia dźwiękiem. Przy 5.1 dźwięk u mnie był dookólny a z N950 otaczający zewsząd. Ścieżki Atmos (ale nie z netflixa!) robią wrażenie choć lokalizacja źródeł górnych jest raczej umowna. Musiałbyś dołożyć ze 4 głośniki aby uzyskać podobny efekt i nie jest powiedziane, że lokalizacja górnych źródeł byłaby precyzyjniejsza. Opinie są raczej zgodne, że Atmos wymaga przestrzeni i właściwego rozmieszczenia głośników.
Mój zestaw 5.1 to był Pioneer VSX-932, 5.0 Mordaunt Short Carnival i sub MA Bronze BRW-10 "pożyczony" z drugiego pokoju, w którym zepsuł się kabel do projektora. Za kilkanaście dni będę miał 7.1.4 w klasycznym układzie pod projektor i się dowiem jak ma do niego wirtualny dźwięk z belki.
 
Do góry