Kino domowe ~2500zł

deep

New member
Używane kino domowe ~2500zł w małym metrażu

Witam,
Planuję zakup kina domowego do powiedzmy 2500zł. Mam zamiar podłączyć go pod komputer oraz pod dekoder. Ogólnie ważne dla mnie jest żeby sprawdzały się zarówno w filmach jak i w odsłuchu muzyki, okazjonalnie do gierkowania ;-) Rozglądam się za jakimiś używanymi zestawami i póki co mam okazję kupić :
-Wharfedale Obsidian 600 + Onkyo 525
-Jamo 606 + Onkyo 609
-Klipsch Synergy (F1+B2+C1) + Onkyo 577
-Wharfedale DIAMOND 9.6 + Denon AVR-1610


Co sądzicie o tych zestawach? Który najlepszy? Czy może szukać czegoś innego (lepszego) w tej kwocie? Sporo pozytywnych recenzji naczytałem się też o głośnikach komputerowych 5.1 Edifier s760d. Jak one wypadają na tle powyższych? Z wyglądu raczej są niepozorne w porównaniu z kolumnami.

Miejscem docelowym głośników będzie moja sypialnia na poddaszu. Do wyboru mam:
Kwadrat: 3,4x3,3m
Prostokąt: 2,7x5m
~Prostokąt (z wnęką, w pokoju przebiega szyb kominowy) ~4,5x3,3m

Aktualnie śpię w pokoju kwadratowym ale planowałem przeniesienie się do tego prostokątnego. Od biedy mogę pójść również do tego największego z wnęką.

PS. Trochę poczytałem i wygląda na to że, raczej nawet w tym największej sypialni ~15m^2 kino domowe to raczej kiepski pomysł. Czy to prawda? Szczerze mówiąc strasznie mnie to przybiło, ponieważ zawsze marzyłem o takim konkretnym kinie domowym (wiadomo, z niższej półki oczywiście)... Wolnego miejsca jest ogólnie sporo, bo w sypialni mam tylko łózko, biurko i jedną niewielką szafkę i z rozstawieniem kolumn nie będzie żadnego problemu (również zachowując dystans od ścian). Jak takie zestawy będą się zachowywać w takim małym metrażu?
Czy może jednak taki zestaw komputery (edifier 760d, logitech z5500) sprawdzi się lepiej? Ale w takim przypadku muzyka niestety może mocno ucierpieć (szczególnie z plastikowych logitechów, edifier ponoć drewniany).
 
Ostatnia edycja:
Do góry