Kino domowe 2.1 z planem rozbudowy do 5.1 (budżet 10-12k)

KubaRTV

New member
Hej!

udało mi się żonę przekonać, że wydanie kilku tysięcy PLN na zestaw audio/KD to świetna inwestycja w czasach kwarantanny i CoronaV.

W związku z tym zamierzam zakupić zestaw do kina domowego, na początek 2.1 z zamiarem rozszerzenia do 5.1 przy zmianie telewizora (w ciągu roku mam nadzieję).


Kila informacji:
- pokój 7m x 4,5 = 32m2, połączony z kuchnią 15m2.
- kanapa do odsłuchu oddalona od ściany, na której jest telewizor o jakieś 4 metry.
- słucham głownie spotify/tidal (30%) + netflix (70%) ale zależy mi na dobrej jakości muzycznej wybranego zestawu.
- muzyka - elektroniczna, trochę rocka, trochę smooth jazz
- budżet na całość (2.1 z amplitunerem) - 10-12k PLN

moje przemyślenia (do weryfikacji,podważenia):

- Amplituner Denon AVR-X3600: wystarczająca moc aby nagłośnić salon 32m2, dodatkowo w testach wychodzi, że świetny DAC i dobry wzmacniacz. Plus ma pre-out, jakbym chciał kiedyś frontowe kolumny napędzić osobnym wzmacniaczem/końcówką mocy.


- Kolumny: myślałem o Klipsch RP-280f - czytałem dużo dobrego o tych kolumnach, ew. Heco Aurora 1000
- Sub: Klipsch R-115SW - duży, mocny.

W przyszłości rozbudowa o głośnik centralny i satelitki (jak zbiorę gotówkę).

co sądzicie o takim zestawie? Czy są jakieś alternatywy? Lepsze propozycje? Czy zapomniałem o czymś istotnym?

dzięki wielkie za wszelkie komentarze!

Pozdrawiam serdecznie,
Kuba
 

KubaRTV

New member
Mam taką nadzieję - liczę na efekt WoW, szczególnie, że sam wygląd tego Suba jest nietypowy (miedziana membrana) a żona coś kręci nosem z tego powodu...
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klipsch to niezły sub. Sam mam, tylko mniejszą wersję i sobie chwalę. Ale teraz zamist Klipscha kupiłbym jednak SVS w podobnym budżecie. Jeśli zależy Ci na słuchaniu muzyki to kup wzmacniacz z funkcją power amp direct i amplituner, bo żaden amplituner nie zagra jakos wybitnie w muzyce. Jeśli interesuje Cie tylko 5.1 to ewentualnie kup Arcama i głosniki Monitor Audio Silver, powinieneś się zmieścić w założonej kwocie. Ja jednak zawsze powtarzam że albo dobre stereo albo dobre KD. Kolumny które będą swietne do stereo, nie będą w KD tak dobre jak te dedykowane do KD. Tak samo z amplitunerem, żaden nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz za połowę jego wartosci ;)
Generalnie podałeś w propozycjach kolumny z dwóch różnych światów. Obu słuchałem, ale to zupełnie inne granie. Musisz posłuchać i zdecydować co bardziej Ci leży.
 

KubaRTV

New member
dziękuję bardzo za te komentarze.
Z odsłuchem będzie teraz cieżko, staram się niewychodzić z domu, nie prowokować Covid.
W kolumnach szukam pewnego złotego środka. Wyczytałem, że Klipsch R-820f są typowo pod kino domowe ale już RP-280f nadają się też spokojnie do muzyki. Niestety nie miałem możliwości przesłuchania ich.
 

KubaRTV

New member
Hej,

poczytałem trochę i pomysł na zestaw jest taki:

Wzmacniacz Denon AVR-x3600H
Kolumny: Pylon Audio Diamond 28
Sub: SVS SB-2000Pro

gdy będę rozszerzać zestaw z 2.1 do 5.1 poszukam też wzmacniacza/końcówki mocy pod te Pylony aby Denon działał tylko jako przedwzmacniacz.

co Wy na to?
 
Do góry