Kino 5.1 podłączone do TV czemu tylko stereo ?

MarK89

New member
Witam, prosiłbym o poradę bo nie jestem w tych sprawach zbyt biegły.

Posiadam nowy TV samsung mu7002 do którego podłączam kino domowe (leciwy samsung HT-x30) z zestawem głośników 5.1 kablem optycznym. Wszystko wydaje się ok i po wybraniu wyjścia digital in w kinie odtwarza ono dźwięk z TV ale zauważyłem, że tylko w STEREO i jak wchodzę np. w TV na filmik na YT do testowanie głosu we wszystkich głośnikach 5.1 to efekt występuje tylko w głośniku lewym i prawym (a np. jak ma grać tylny lewy to znowu gra przedni lewy itd.) (+ subwoofer też gra).

Jak to jest z podłączeniem kina domowego do tv kablem optycznym czy w ogóle nie da się uzyskać efektu 5.1 ?

Dzięki za odpowiedź.


Pozdrawiam.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Da się. Jeżeli leci film lub program z 5.1 to będzie grało kino w 5.1. Przeważnie jest możliwość wyboru ścieżki dźwięku w opcjach programu. Robisz to z poziomu albo tv albo np dekodera nc, Polsatu, upc itp. Plus zobacz jeszce ustawienia wyjścia dźwięku w tv. Czy czasem nie miksuję do stereo.
 

MarK89

New member
Spróbuje dzisiaj zgrać na USB jakiś plik z dźwiękiem 5.1 i zobaczę czy gra jak trzeba. Dziwne tylko że jak z You Tuba włączałem test to jednak było stereo ale jeszcze w opcjach dzwięku w TV muszę pogrzebać.
 

MarK89

New member
Da się. Jeżeli leci film lub program z 5.1 to będzie grało kino w 5.1. Przeważnie jest możliwość wyboru ścieżki dźwięku w opcjach programu. Robisz to z poziomu albo tv albo np dekodera nc, Polsatu, upc itp. Plus zobacz jeszce ustawienia wyjścia dźwięku w tv. Czy czasem nie miksuję do stereo.


Tak wszystko już działa super gra w 5.1. W opcjach tv trzeba było "głębiej" pogrzebać i wybrać Dolby Digital albo Dolby Digital Plus. Dzięki za pomoc
 
Do góry