Kino 5.1 3200-3500

xo83

New member
Witajcie,
na wstępie chciałem napisać, że (pewnie jak większość tu piszących pierwszy temat) jestem kompletnym laikiem i, że bardzo liczę na waszą pomoc.

Zestawy które sobie upatrzyłem to:

ww.mediaexpert.pl/komponentowe-zestawy-kina-domowego/kino-domowe-yamaha-rxv-479-ns50-nsp60,id-554979
+
ww.mediamarkt.pl/gl-basowy-yamaha-yst-sw030-czarny,id-13469

oraz

ww.mediamarkt.pl/kino-domowe-yamaha-rx-v577-ns-50-ns-p60-czarny,id-956390
+ ta sama tuba
ww.mediamarkt.pl/gl-basowy-yamaha-yst-sw030-czarny,id-13469

w jednym ze sklepów gość mnie dosyć mocno namawiał na ten model
ww.tophifi.pl/yamaha-r-n500.html
i nawet można by powiedzieć nakłaniał abym kupił sobie zestaw stereo, że lepszy dźwięk że lepsze doznania itd.

Co mogę dodać, pokój mój ma niecałe 20m2, stosunek muzyki do filmów to 40/60
a muzykę jaką lubię to elektro; minimal a tu próbka jednego z fajniejszych kawałków
(zachęcam :popcorn:)
ww.youtube.com/watch?v=KD1NTfTF21I

P.S. Chciałbym ampli z możliwością podłączenia dysku przez router oraz spotify, czy uruchamianie muzyki poprzez tablet z owego dysku)
P.S. II Usunąłem przed każdym linkiem literkę "w" bo dopiero powyżej 5 postów mogę wrzucać linki.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Harman 161 i Klipsch w zestawie zagrają do tych warunków tak, że Ci szczęka opadnie . Pytaj o szczegóły Blackninja .
 

xo83

New member
To Harman 161 i Klipsch w zestawie zagrają do tych warunków tak, że Ci szczęka opadnie . Pytaj o szczegóły Blackninja .
Możesz napisać dokładne symbole, chciałbym poczytać o nich i zobaczyć jak wyglądają. Do Ninji się odezwę jak będę pewien na sto procent zestawu. Jutro jeszcze narysuję rozmieszczenie pokoju bo jest dość nie symetrycznie, co pewnie nie zmieni polecanego zestawu :)

Edit. Można prosić moderatora o poprawienie godziny na serwerze.
BTW. Jak się przegląda forum strona po stronie czy czytając posta strona po stronie to czasami
przeskakując np. z 6 strony na 7 wyskakuje zamiast 7 strony jakiś temat "z kosmosu".
 
Ostatnia edycja:

xo83

New member
Obejrzyj coś takiego Harman AVR-161 + Klipsch f10/c10/b20 i za jakiś czas subwoofer
Zerknijcie proszę jeszcze na układ pokoju, który zamieściłem poniżej w linku i zwróćcie uwagę na położenie szafki RTV a w zasadzie na prawy głośnik, on będzie raczej tak schowany między szafką a ścianą. Czy nie będzie to bardzo zniekształcać głosu? Drugie to proszę o dobranie tuby ze względu na to, że będzie ona cały czas schowana za drzwiami (jeżeli to nie przeszkadza, chociaż nie mam innego miejsca) i nie wiem jakiego typu wybrać bas, czy kierunkowy na narożnik czy nie? Nie wiedziałem, że u mnie w Skarżysku jest sklep AV. Jak poszedłem sprzedawca powiedział, że te głośniki Klipsch'a są już trochę archaiczne a, i że zerwał umowę z Harmanem bo często były awaryjne...?:roll:

ww.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b92fbc72ddb11e95

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

xo83

New member
Zakupiłem HK AVR-161 + Quadral Ferrum 7000
Jestem zadowolony z dźwięku (muzyki) 7/10, natomiast filmu jeszcze nie miałem przyjemności oglądać, poczekam aż odszukam sobie na dysku jakiegoś DTS'a, ale to jak będzie chwila czasu. Po zestaw pojechałem specjalnie do Łodzi bo tych głośników u producenta już nie można dostać, a szukających zestawu w przedziale do 4000 zł z czystym sumieniem mogę polecić, ale nie do końca z AVR-161. Bardzo ładnie wygląda, ale nie ma tak zwanej "przelotki" dzięki której można oglądać telewizję bez włączonego ampli (nie da się słuchać na głośnikach z TV.) Zmyliło mnie to że z tyłu ampli jest wyjście HDMI ARC, przez co wydawało mnie się, że to jest to, ale to mój błąd. HK AVR-161 mógłby również posiadać wbudowane WiFi, mogłem wziąć do tego zestawu Yamaha RX-V479 i wtedy byłoby wszystko LUX.

Zachęcam do przeczytania artykułu o głośniczkach, bo artykuł jest fanie napisany i odzwierciedla rzeczywistość:

Maxaudio - Quadral Ferrum 7000

P.S. Oto mój zestawik
http://s10.ifotos.pl/img/DSC0382JP_spxeseq.jpg
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Ładnie się to prezentuje :) Gratulacje! Prosimy więcej fotek całego pokoju w dzień w dziale "Nasze zestawy" ;-)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Zakupiłem HK AVR-161 + Quadral Ferrum 7000
Jestem zadowolony z dźwięku (muzyki) 7/10, natomiast filmu jeszcze nie miałem przyjemności oglądać, poczekam aż odszukam sobie na dysku jakiegoś DTS'a, ale to jak będzie chwila czasu. Po zestaw pojechałem specjalnie do Łodzi bo tych głośników u producenta już nie można dostać, a szukających zestawu w przedziale do 4000 zł z czystym sumieniem mogę polecić, ale nie do końca z AVR-161. Bardzo ładnie wygląda, ale nie ma tak zwanej "przelotki" dzięki której można oglądać telewizję bez włączonego ampli (nie da się słuchać na głośnikach z TV.) Zmyliło mnie to że z tyłu ampli jest wyjście HDMI ARC, przez co wydawało mnie się, że to jest to, ale to mój błąd. HK AVR-161 mógłby również posiadać wbudowane WiFi, mogłem wziąć do tego zestawu Yamaha RX-V479 i wtedy byłoby wszystko LUX.

Zachęcam do przeczytania artykułu o głośniczkach, bo artykuł jest fanie napisany i odzwierciedla rzeczywistość:

Maxaudio - Quadral Ferrum 7000

P.S. Oto mój zestawik
http://s10.ifotos.pl/img/DSC0382JP_spxeseq.jpg
Inne firmy tez tej przelotki nie oferują, tylko udają, że są włączone a siorbią prąd :)
 
Do góry