Kino 5.0 bez suba

Lobit

Member
Witam. Posiadam na froncie mission m34 i w stereo generują tyle basu że za świat wystarczy i nawet oglądając film w stereo nie ma potrzeby suba włączać bo jest ok, ale jak włączę 5.1 to już basu we frontach ubywa.
Zrobiłem auto-kalibracje bez suba - zaznaczyłem że go nie ma i kolumny w 5.0 graja jak grały z subem, jak przełączę znów na stereo to wtedy sub już nie potrzebny, ale wtedy reszta nie gra.
Wie ktoś jak to zrobić żeby w kinie fronty grały jak w stereo? tzn żebym suba nie potrzebował.
Są ustawione na large odcięcie we frontach jest na 40hz (czyli chyba pełne pasmo)
Graja z Denon AVR 4308.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ssij chlopaku jeśli nie potrafisz czytac ze zrozumieniem i nie udzielaj sie jeśli nic do tematu nie wnosisz. Amen!

Licz sie Pajacu ze slowami masz zero pojecia o tym temacie, to widac po problemie ktory chcesz rozwiazac.Przypominam ze znaczki to dla ciebie najlepsza opcja.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Fronty nigdy nie dadzą tego co sub. Skalibruj to, sub na lfe, a fronty w apmli na large. Pierwsze słysze żeby na large można było ustawiać Hz.
Najpierw dobrze ustaw żeby stwierdzić czy sub jest bee. Jak jest niepotrzebny sub to go odłącz
 

Lobit

Member
Jak ustawie fornty na large i sub na lfe to nie ma możliwość ustawiania hz we frontach natomiast jak zrobie fronty large i lfe+main to moge ustawiac we frontach hz.

Chcialem sie ogolnie zapytac czy jest mozliwosc ogladania filmów bez użycia suba i zeby role suba przejęły fronty.
Bo skoro sa to duze głośniki i generują w stereo sporo niskich tonów to pomyślałem ze mogly by zastąpić suba.
Np.Oglądając filmy w ścieżce 2.0(sub wylaczony) i jak jest jakis np wybuch to efekt jest taki jak z wlaczonym subwooferem.
A jak ogladam film ze sciezka 5.1 i suba wylacze to juz nie ma tego efektu wybuchu itp.
A subwoofer posiadam w kinie.
 

werf

Active member
Bez reklam
Jest i nie jest ,idea ustawienia kina to kolumny na small 80hz a reszta do suba .Inaczej też zagra ale już nie zgodnie ze sztuką.
 
Ostatnia edycja:

Lobit

Member
Jest i nie jest ,idea ustawienia kina to kolumny na small 80hz a reszta do suba .Inaczej też zagra ale już nie zgodnie ze sztuką.

Rozumiem ze po mimo ze posiadam duze kolumny to powinienem je ustawic jako smal i odcięcie na 80Hz i tak bedzie lepiej. Wypróbuję te ustawienia chodź chcialem się suba pozbyć ale widze że w kinie on być musi i tyle. Pozdrawiam.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Rozumiem ze po mimo ze posiadam duze kolumny to powinienem je ustawic jako smal i odcięcie na 80Hz i tak bedzie lepiej. Wypróbuję te ustawienia chodź chcialem się suba pozbyć ale widze że w kinie on być musi i tyle. Pozdrawiam.

ile osób tyle technik , u mnie z kolei fronty mam na fullband ( pełne pasmo ) suba na 80hz , resztę też na 80hz i jak dla mnie u mnie takie ustawienia się bardzo sprawdzają , kolumny mam małe ( bas 17cm ) , suba też nie za dużego ( Dali AW+8 - 20cm głośnik -108db ) i basu w kinie przy 30m2 mam nadmiar , być może akustyka temu sprzyja ( drewniane podłogi na legarach ) , jak przełączyłem fronty na 80hz , basu było deko mniej , ale przeszkadzał mi z kolei sub w stereo , który jest dedykowany do kina
 
Do góry