Kilka wersji filmu 'łączenie' 'sklejanie'

GracX

New member
Bez reklam
Witam chciałbym się dowiedzieć przy pomocy jakich programów można sobie sklecić swoją wersję filmu.. np. film avengers posiadam go w wersji 1080p z dźwiękiem dtshd + polskie napisy oraz w 1080i720p z polskim dubbingiem. to co chciałbym zrobić to dodanie do wrsji 1:1 dubbingu PL oraz wkleić napisy do filmu tak aby nie były w osobnym pliku a żeby można było je wybrać opcjonalnie tak jak ma możemy robić to za pomocą VLC wybieramy ścieżkę dźwiękową czy też napisy kto co lubi.

jest to w ogóle do ogranięcia przez zwykłego użytkownika PC?
 

Gie

Member
Bez reklam
Jeśli te filmy są w .mkv to wczytujesz film z polskim dubbingiem do MKVExtractGUI-2, zaznaczasz tam polską ścieżkę dźwiękową, wyodrębniasz. Następnie do mkvmerge GUI wczytujesz właściwy film, wczytujesz polską ścieżkę dźwiękową, wczytujesz napisy i wszystko muxujesz do nowego pliku. Przy okazji możesz opisać ścieżki dźwiękowe (polska, angielska). To zadziała pod jednym warunkiem że obie wersje filmów są zgodne. Inaczej dźwięk może się rozjeżdżać.
 

GracX

New member
Bez reklam
tak oba filmy są w formacie mkv a czy można również tak jak w przypadku dźwięku dodać kilka scieżek obrazu? np. dodać wersję 3d tak aby wszystko było ładnie w jednym pliku?
 

Gie

Member
Bez reklam
Możesz spróbować, sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Max. co robiłem to 3 ścieżki dźwiękowe i 2 wersje napisów.
 

GracX

New member
Bez reklam
od piątku się w to pobawię a powiedz mi jeszcze czy jest możliwość przesunięcia dźwięku chodzi mi o to jeżeli jedna wersja jest np.krótsza o minute np. menu początkowe

edit:mam jeden film w którym wersja 720p ma dźwięk 640kbs PL natomiast wersj 1080p ma jakoś 400kbs w dodatku od tego samego uploadera czasami nie wiem czym się kierują daltego taka edycja pod siebie to fajna sprawa mam nadzieję ze mi się to uda :)
 

Gie

Member
Bez reklam
Na dole masz zakładkę "Opcje formatu ścieżki" i tam opóźnienie. Możesz spróbować wpisać odpowiednią wartość chociaż nie wiem jak to wyjdzie z minutą. Kiedyś dopasowywałem jakąś ścieżkę ale różnica nie przekraczała sekundy. Najprościej dopasowywać metodą prób i błędów. Wpisujesz jakąś wartość, muxujesz, odtwarzasz. Jeśli dźwięk nadal nie jest zsynchronizowany to zmieniasz wartość, muxujesz, odtwarzasz itd.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Są dwa filmy na świecie których przerabianie to bluźnierstwo:).Są nimi Avatar i Avengers (polska premiera za 2 tygodnie).Najlepsze efekty i bez czarnych pasów.
 

GracX

New member
Bez reklam
avengers mam 1:1 co za film rewelacja efekty niesamowite no i ten obraz pierwszy film który dorównuje avatarowi szczęka w podłodze..

właśnie się bawie filmem niezniszczalni mam polskiego lektora w osobnym pliku zobaczymy co z tego wyjdzie :)

ps.czym różni się efekt opcji muksuj od scal?
 
Do góry