Kilka pytań o DLNA.

artufcb

New member
Witam, sprzęt z jakiego korzystam to bluray Yamaha BD-S473 I router Netgear 3500+ dysk WD 2TB
Na początek chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość wmuxowania napisów w film bez jakiejkolwiek kompresji, konwersji video. Żeby odbyło się to szybko i bez negatywnych konsekwencji. Czy może jakiś magiczny sposób na to żeby odtwarzacz widział napisy bez kombinowania? Dziś próbowałem na wiele sposobów ale nie szło. Próbowałem wmuxowac je chyba tysiącem programów ale żaden nie działał... jakieś propozycje tytułów?
Druga sprawa to odtwarzacz nie zawsze działa jak powinien. Czasem mam bezproblemowy dostęp do plików, wszystko odtwarza i widzi,a czasem przy próbie powrotu do poprzedniego katalogu wyskakuje jakiś błąd i pomaga reset do ustawień fabrycznych albo reset routera. Wcześniej miałem ten problem gdy w ustawieniach routera ścieżką do bazy danych była pamięć ram, ale zmieniłem na dysk i pomogło, choć dziś też były problemy. Teraz ustawiłem do każdego rodzaju multimediów osobne ścieżki, bo wcześniej miałem jedną do całego dysku i było ok,a teraz jest pomieszane.
Miałem jeszcze zapytać o coś ale zapomniałem, będę pisał. Pozdrawiam i liczę na jakiś rady i podpowiedzi.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Tu masz dokladnie opisane jak i jakim programem najlepiej i bez problemow wmuksowywac napisy (srt, ssa) do dowolnych plikow z filmami (avi, mkv, divx, mp4).
Dzieki tej metodzie masz 100% zgodnosc z DLNA.
Sam program MKVMerge umozliwia dodatkowo usuwanie zbednych sciezek audio, ich podmiane albo dodawanie kilku sciezek audio i kilku napisow.
Najwieksza zaleta - nie ma tu zadnej re-kompresji - film i audio pozostaja nietkniete.
 

artufcb

New member
Albo nie dałeś linku albo nie wiem, widziałem ten program ale myślałem że jest tylko do mkv i nie sprawdzałem :)

edit:
w każdym bądź razie nie działa również....
po pierwsze nie mogę dodać napisów, dodaję w formacie *.srt a program wyświetla błąd, że nie obsługiwany format, po drugie, nawet jak już wezmę "start muxing" to po chwili program się wyłącza z błędem, że przestał działać itd



ale mam pytanie kolejne, przez dlna działają playlisty *.m3u np? albo w jakimś innym formacie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry