Kilka pytań dot. PS3

robaczniki

New member
Zastanawiam się nad wyborem PS 3 jako odtwarzacza Blu Ray i do gier zamiast PC z powodu ceny. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś odpowiedział na te kilka pytań:
1. Jaki zasieg ma pad?
2. Ma wbudowany akumulator, czy jest na paluszki?
3. Co ile czasu trzeba ładować/ zmieniać akumulatory?
4. Czy akcelerometr można wykorzystać np. w samochodówkach?
5. Czy przez Linuxa pójdą filmy full HD (chodzi mi głównie o napisy)?
6. Czy odpaliłby się z zewnętrznego HDD?
7. Dałoby się wykorzystać pada do podstawowej obsłgi Linuxa, czy bez myszki ani rusz?
8. Czy da się nagrywać filmy z TV na HDD?

Z góry dziękuję :)
 
Ostatnia edycja:

ivi

New member
Ja mogę odpowiedzieć na kolka pytań :)

2.Pad ma wbudowany akumlatorek.
3.Ja ładuje jak się rozładuje, ale podobno dobrze jest go doładowywać nawet jak nie jest rozładowany.
4.Można, ale nie wiem czy we wszystkich
6.Z tego co mi wiadomo to można, jestem pewien tak na 95% :)
8.Nie da rady.

Z mojej wiedzy to by było na tyle :)
 

Bambolo82

Banned
1. Pad do PS3 działa po bluetooth. A zatem tyle co bluetooth. Pewnie z 10 metrów. Wystarczy :cool:
2. Pad do PS3 ma akumlator wbudowany. Mozna go ładować poprzez kabelek mini-usb (1 w zestawie z konsolą). Ładowanie działa na wszystkim co ma port USB (PS3, komputery etc.).
3. Akumlatorek w padzie do PS3 starcza na jakieś 20-30 godzin non stop działania bezprzewodowego ze wstrząsami i czujnikami ruchu. Padem mozna bezprzewodowo właczyć konsolę, sterować odtwarzaniem i ją wyłączyć, a gdy PS3 jest wyłączona to oczywiście bateria nie wyczerpuje się. Pady po kilkunastu minutach bezczynności same się też wyłączają aby nie wyczerpywać akumlatorka. Akumlatorek do pełna laduje się jakies 60-90 minut.
4. Jasne. To zależy od gry np. w symulacjach typu Gran Turismo sensu to nie ma, ale w grach typowo zręcznościowych jak najbardziej. Gry w które grałem i gdzie sixaxis spisuje się świetnie to: High Velocity Bowling (kręgle!), Flower i Heavenly Sword.
5. Nie. Linux moze korzystac tylko z 1 rdzenia procesora PS3 i nie może korzystać z GPU dlatego filmy .mkv nie będą odtwarzane płynnie na linuksie w PS3. Trzeba zatem kombinować z mkv2vob. Więcej dowiesz się od forumowego speca w tej dziedzinie - Masta_J.
6. Jasne że tak, o ile format będzie właściwy (DivX, Xvid, AVCHD itd.). Pamietaj, też że PS3 jest urzadzeniem z funkcjonalnością DLNA, a zatem porafi działać i odtwarzać media bezpośrednio z dysku twardego twojego PC w sieci ethernet oraz poprzez WiFi!!! PS3 potrafi być zatem odtwarzaczem sieciowym (przewodowym i bezprzewodowym). W PS3 łatwo też wymienić dysk twardy na jakikolwiek większy zwykły HDD 2.5" SATA.
7. Nie wiem. Chyba nie. A może? Pewnie trzeba by zainstalować jakieś sterownik pod Linuksem.
8. Tak, ale po dokupieniu przystawki PlayTV. Poszukaj jej na allegro.
 
Ostatnia edycja:

robaczniki

New member
Eh już sam nie wiem. Na moim 7-letnim kompie musiałbym zrobić porządki, żeby konwertować pliki full HD, a o słabym procesorze i ramie to nie wspomnę :( A sprawdzał ktoś Windows 7 na PS3? :twisted:
 

ps_user

New member
Bez reklam
robaczniki napisał:
7. Dałoby się wykorzystać pada do podstawowej obsłgi Linuxa, czy bez myszki ani rusz?
Instalacja Linux możliwa jest tylko po podpięciu myszki i klawiatury. Linux u mnie strasznie zarywał, przeglądarka internetowa, poczta chodziła OK, ale już otwarcie większego zdjęcia i jego edycja - to porażka. Jeden rdzeń nie daje rady ;)

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Już jakiś czas temu pisałem i popierałem to screenami, że są dystrybucje linuxa wykorzystujące już wszystkie rdzenie w PS3.

Pozdrawiam,
 

wasylhh

New member
Bez reklam
robaczniki napisał:
Zastanawiam się nad wyborem PS 3 jako odtwarzacza Blu Ray i do gier zamiast PC z powodu ceny. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś odpowiedział na te kilka pytań:
1. Jaki zasieg ma pad?
2. Ma wbudowany akumulator, czy jest na paluszki?
3. Co ile czasu trzeba ładować/ zmieniać akumulatory?
4. Czy akcelerometr można wykorzystać np. w samochodówkach?
5. Czy przez Linuxa pójdą filmy full HD (chodzi mi głównie o napisy)?
6. Czy odpaliłby się z zewnętrznego HDD?
7. Dałoby się wykorzystać pada do podstawowej obsłgi Linuxa, czy bez myszki ani rusz?
8. Czy da się nagrywać filmy z TV na HDD?

Z góry dziękuję :)

1. 10 metrow

2. Pady maja wbudowane baterie li-ion, wiec nie trzeba ich wymieniac. Jesli bateri sie popsuja to SONY wymieni ci je na nowe.

3. Pada ladujesz tylko wtedy kiedy musisz tzn wtedy kiedy wyswietli ci sie ostrzezenie o slabych bateriach i zaczna migac wszystkie lampki.

4. Akcelerometr- co to jest w ogole? Jesli mowisz o czujniku ruchu to jak najbardziej duzo gier go wykorzystuje.

5. Raczej nie...

6. Jesli filmy/zdjecia/muzyke masz na zewnetrznym HDD to jak najbradziej je odpalisz, ale dysk musi byc sformatowany do FAT32. A w ogole to po co ci dysk zewnetrzny? Kup 2,5" SATA np. 500Gb i wloz go w PS3, dzieki tej operacji dysk jest duzo pojemniejszy a gwarancji nie tracisz i tam trzymaj filmy itp. O takim odpalaniu obrazow gier - zapomnij.

7. A czy do podstawowej obslugi PC uzywasz pada? (bedziesz potrzebowal klawy i myszki, moga byc najtansze na rynku byle na USB).

8. NIE bo PS3 nie posiada opcji nagrywania.
 
Ostatnia edycja:

cyber78

Member
Bez reklam
Z podawaniem informacji trzeba uważać, ciekawe jakby się ktoś zdziwił po wydaniu ponad 400 stów, że tej usługi nie ma.
 
Do góry