Kiedy seria 9 ???

GTT

New member
To pytanie trochę dla jasnowidzów, trochę dla znawców.
Dwa razy coś mi przeszkadzało dokończyć zamówienie TH-42PV80 i wreszcie coś mnie tknęło, czy to aby nie jakiś znak :cool:
Już grudzień, więc pewnie w styczniu mogą być nowości u Panasonica. To, że seria 900 jest na japońskiej stronie nie musi wiele dla nas znaczyć, nas tzn Polski, bo reszta Europy ma lepiej.

Co sądzicie? Będę wdzięczny za opinie, bo to nic przyjemnego kupić nietanią rzecz i po chwili zobaczyć, że wyszedł nowy, lepszy model.
Pozdrawiam.
 

GTT

New member
Dzięki, myślałem, że w styczniu jak tegoroczne modele. Kiki wspomniał, że wg Panasonic'a te prostsze dopiero latem. Pożyjemy, zobaczymy.
 

GTT

New member
OK :) Tak, czy owak do początku lata daleko i popyt na wróżki rośnie. Jeśli nowa seria 9 będzie lepsza, to może warto poczekać. Czort wie ile Pioneer odstąpił Panasowi swojej technologii. W obecnej serii 8 trochę za mało jest regulacji (głównie brak gammy) i za dużo narzekań na GG. Usterek też nie brakuje, a serwis Panasonica ogólnie jest słabo oceniany.
Te usterki głównie dotyczą podstawowych modeli PV8 i PV80, więc trudno to porównać do kilkukrotnie droższych Kuro.
Nie liczę jednak na jakich dramatyczny skok jakościowy w serii 9. Pozostaje cierpliwie czekać.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Usterki najczęściej dotyczą PV, gdyż ich najwięcej się sprzedaje. Pewnie procentowo liczba usterek jest podobna w cale gamie modeli.

ArtS :)
 

GTT

New member
To może ja sobie sam odpowiem. Seria PZR 900 pokazana jako nowość na japońskiej stronie Panasonica to plazmy 50, 46 i 42 cale z wbudowaną nagrywarką na twardym dysku o pojemności 1 TB (1024 GB). I już, jestem pewien, że do nas to nie trafi.

Za to jako nowość jest na tej stronie seria PZ800 Full HD powiększona o plazmy z większymi ekranami 58, 65 i 103 cale. Tylko tyle. Znaczy się na całkowicie nową serię opracowaną z Pioneerem przyjdzie trochę poczekać.

I to by było na tyle.
 

zbyszko74

New member
@stapoz w 2006 roku była Generacja 9 paneli plazmowych, teraz mamy Generacje 11, natomiast jeśli faktycznie panasonic opracuje coś nowego na rok 2009 (może wspólnie z Pioneer) to będzie to Generacja 12. Kolegom bardziej chodzi o linię modelową - teraz jest Pn8xx być może w 2009 będzie to Pn9xx.

Coś gdzieś czytałem że Panasonic chce wprowadzić panele które będą pochłaniać o 50% mniej energii tylko w tej notce była mowa o roku 2010.

Pozdrawiam :)
 

kazek_krk

New member
Oby były to plazmy z 1/2 zużycia energii obecnych i super czernią przynajmniej jak w Kuro. Inaczej nie ma się nimi co interesować.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z tego, co wiem, Pioneer nigdzie, jak do tej pory, nie potwierdzał współpracy z Panasonikiem przy produkcji telewizorów. Wielu z nas może liczyć jedynie na to, że skoro Pioneer zleci produkcję swoich matryc właśnie Panasonikowi, to ten drugi coś na tym zyska. Ale czy tak będzie?

ArtS :)
 
Do góry