KEf IQ50, IQ70 do Marantza SR6005 (Denon 2311) pokój 20m kw

Flapu

New member
Witam wszystkich
Obecnie używam jako fronty dość leciwych kolumn podstawkowych Mission 701 i rozglądam się za czymś nowym, lepszym.

Wpadły mi w oko Kef;y serii IQ.
Jak myślicie czy to dobry wybór ?
Czy na 20m kw (5m x 4m) IQ50 wystarczą czy może IQ70 ? A może jednak podstawkowe ?

Może ktoś już słuchał Marantza SR6005 z Kef'ami ?
A może z Denonem 2311 bo tak naprawdę te amplitunery są technologicznymi bliźniakami (jak sądzę).

Pozdrawiam
 

graby1

New member
no i jak zwykle kwestią gustu i braku obiektywizmu jest to co z czym gra dobrze - miałem przez chwilę takie wrażenie że opiniotwórcy jak już wydadzą sporo kasy na swój wymarzony sprzęt to w opiniach będą za cenę krwi bronić go ponad wszystko :) moze i ze mną jest podobnie dlatego powiem że byłem na odłuchach i maranza i denona o którym piszesz w żadnym sklepie niestety nie miałem okazji odsłuchać ich z kefami.... poza tym że z powodu kompletnego braku mojej ulubionej konfiguracji wzmaków grały strasznie płasko i to nie zależnie od kolumn. Ja kupiłem do chaty całą serię IQ 90, 60, 10 plus suba 3500 też kefa a do tego wzmaka Pioneer VSX 2020 z blu Ray LX 53 i dla mnie osobiście nic więcej do 20 mkw nie potrzeba - używam sprzętu max na 1/3 mocy , dźwięk się nie rozłazi sub zamknięty schodzi bardzo bardzo nisko i nadąża za muzyką. Miałem kiedyś na dwa tygodnie IQ 70 i ze względu na wygląd i mniejsze gabaryty zamieniłem na 90. Z tego co pamiętam grały bardzo bardzo dobrze, dolny zakres nieco uboższy ze względu na tylko jeden głośnik niskotonowy ale w połączeniu z obojętnie jakim subem będziesz bardzo zadowolony ze względu na średnie i wysokie tony a także uzyskiwaną mega przestrzeń nawet w stereo nie wspominając o surroundach...
 
Do góry