KD oparte na PLAY-FI

Marqs_

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć
Rozkminiał ktoś takie kino ? TV Philips ma system play-fi, gdzie można zdefiniować głośniki które za co odpowiadają. Wszystko w porządku tylko nie widzę obrazu całości a nie mam jak tego przetestować. Stoję przed wyborem rozszerzenia stereo opartego na play-fi (kolumny-wymiana+sub-ten w stereo musi dobrze zagrać czyli pewno jakis REL 5/7) i chodzi mi po głowie by to pożenić w jedną całość.

TV jeszcze nie mam ale zakładam, że będzie miał PLAY-FI
Ampli mam stricte stereo (quad artera solus play)
Monitory SVS z play-fi.
Do pełnego kina (najprostszego) brakuje suba i centralnego, z tym że suba trzeba spiąć z ampli a tam już są kolumny. To co wówczas pokazać w TV ?
Tak myślę czy w ogóle da się to zrobić, bo kolumny z play-fi to jednak rzadkość i jeśli każdy z elementów musi być aktywny i mieć play-fi to chyba czeka mnie korekta pomysłu ?
Nie widziałem systemu w TV i nie mam jak się tym pobawić bo kilka kloców trzeba mieć.

Oczywiście jest opcja iść w kupno AMPLI AV ale to kolejny klocek i wolę to przeznaczyć na stereo.

Pozdrawiam
 

Marqs_

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nigdzie wprost nie znalazłem odpowiedzi. Na filmiku demonstracyjnym widać, że po uruchomieniu aplikacji w TV podaje się która kolumna za co opdowiada, jest też że można definiować pary typu front + central ale już front + sub nie widać. Nie wiem czy nie ma takiej opcji czy nie można.

Ogólnie temat mało popularny.
O ile w mojej ocenie play-fi mi pasuje w stereo, zdefiniowane zestawy w domu typu salon, sypialnia (możliwość przełączania, łączenia z telefonu) itp to w kinie jednak przeważają gotowe zestawy.
Dla mało wymagających wystarczają soundbary a dla tych co lubią eksperymentować to już koniecznie ampli + zestaw głośników. Chyba na dzień dzisiejszy zostaja taka droga, kwestia dobrać pod siebie kierunek rozwiązania. Tylko żeby się przekonać trzeba spróbować to u siebie :( a przy kinie 5.1.2 to już sporo zachodu.

Ma ktoś doświadczenie z soundbarem JBL BAR 1300 i porównywał to z jakimś odpowiednikiem ? W tym budżecie to ampli + sub jedynie chyba kupię ?
 

Alt0S

Member
Tutaj masz filmik,jak to działa i jest połączone. Mój znajomy,takie coś planował,ale ostatecznie wybrał Ampli + zestaw cały KD jak chyba wszyscy,którzy cenia sobie dobrą jakość dzwięku po kablu.
 

Marqs_

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tutaj masz filmik,jak to działa i jest połączone. Mój znajomy,takie coś planował,ale ostatecznie wybrał Ampli + zestaw cały KD jak chyba wszyscy,którzy cenia sobie dobrą jakość dzwięku po kablu.
nom, chyba tak trzeba zrobić. Play-fi fajne, kino trzeba niezależnie i to w przyzwoitej jakości.
Pozdrawiam
 
Do góry