KD 5.1.4 na Pylon Pearl

pawelw81

Member
Witam,

Obecnie posiadam Pylon Pearl 27 + Yamaha R-N602.
Gra to w salonie 27m2.
Ogólnie jestem zadowolony z tego zestawu stereo (jak na moje ucho jest ok), ale rodzinka po za słuchaniem muzyki, chce mieć KD 5.1/2.4.

Planuję więc zakupić do tego central+2xsat, również od Pylona (mam możliwość zakupu w bardzo dobrej cenie).
Dodatkowo sprzedaż obecnej Yamahy R-N602 (konieczne bo po części sfinansuje zakup AV 5.1.4).
Wiem, że zestaw oparty na Pylonach może i nie zagra rewelacyjnie w KD, ale nie chcę na razie niczego zmieniać pod względem kolumn (brak kasy).

I tu mam do Was kilka pytań:
1. Jaki polecacie amplituner 5.1/2.4, który zgra się z Pylonami, a do którego w późniejszym czasie będę mógł podłączyć jakiś wzmacniacz stereo (konieczne bo wiadomo, że ampli nie zagra tak dobrze jak jakiś wzmacniacz - jednak stereo to stereo do muzy:-D)
)?
Do AV będzie podłączony projektor FullHD Sony HW55ES, więc nie musi być 4K (zawsze taniej) oraz TV Philips 42cali. Do tego kablówka od Netii.
Celuję w używane.
2. Jakie głośniki pod Atmosa do sufitu podwieszanego (wysokość od sufitu do regipsu ok.10cm)?
3. Opcjonalnie - wiem, że nie ten dział, ale jaki wzmacniacz stereo pod Pylon Pearl 27?


Wiem, że ktoś może napisać - sprzedaj całość i kup to lub tamto, będzie lepsze do KD/stereo.
Fajnie, tylko po pierwsze - pewnie wyjdzie drożej, a ja nie mam tyle pieniędzy na ten moment, po drugie - kolumny musiały by być białe (takie mamy obecnie i takie mają zostać:oops:) , po trzecie - kompletnie nie wiem co mógłbym zakupić żeby nie dopłacać.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
Paweł
 
Ostatnia edycja:

pawelw81

Member
Cześć,
Celuję w używany sprzęt.
Jak uda się sprzedać Yamahę to myślę, że z dołożeniem będę miał ok. 2500zł.
No chyba, że za taką kwotę nie kupię nic 9.2, to dozbieram.
Lubię się targować i to z dobrymi rezultatami ;-), więc się zobaczy.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

miroski

Member
To żaden wzmacniacz do stereo Ci nie potrzebny, nie będzie poprawy. Sprzedaj Yamahę, kup używany amplituner 9.1.4 ale z obsługą 11.1.4 i dokup używaną końcówkę mocy za 500-1000zł.
 

miroski

Member
"To już zależy"
Co masz na myśli?
Dlaczego 11.2, skoro celuję w 5.1/2.4?

Miałem na myśli więcej konfiguracji w przypadku 11 kanałów. Ale faktycznie, jeżeli ma być 5.1.4 to wystarczy amplituner 9-kanałowy. Takich jednak używanych i z Atmosem jest bardzo mało. Jeżeli wierzyć filtrom (używany, 9.2, Atmos) to na Allegro jest Yamaha A3050 za 4500zł. Jeżeli nie wierzyć filtrom to jest rodzynek za 2899zł. - Pioneer VSX-LX303. Na OLX też marnie i znacząco powyżej 2500zł.
 

pawelw81

Member
Mogę poczekać na okazję ;-).
Na razie badam w jaki w ogóle model pójść, żeby to sensownie grało z Pylonami.
Jeżeli nic nie znajdę na ten moment to dozbieram do Waszej propozycji.
 
Do góry