Kaszka na RGB od TNK

kuba144

New member
Macie tyle działów, że zgłupiałem. Nie wiem, gdzie to umieścić więc pisze tu. Jeżeli nie trafiłem to proszę o przesunięcie.

Mój sprzęt to:
Telewizor: LG 42LF2510
Antena: Zestaw z telewizji na karte z dekoderem Technisat Digit S2-CD

Mój problem to występowanie hm... jakby to nazwać, kaszki w trybie RGB. Oczywiście dekoder jest podłączony kablem euro (1,5m). W menu dekodera mam do wyboru tryby wyświetlania obrazu. W trybie CVBS nie mam zakłóceń ale z kolei kolory nie zachwycają. W trybie S-Video obraz jest jakby czarno biały i w ogóle do kitu.

Po googlowaniu problem znalazłem:
Kod:
**********.com/index.php?showtopic=9531
Niestety nie rozwiązany. Wymiana kabla nic nie dała u pana z tego linka.
//Eh nie mogę dodać linka. Wpiszcie w google "CVBS, RGB, S-video na SCART" i pierwszy wynik

No i z tego co kojarze to po pierwszym podłączeniu dekodera (bez anteny jeszcze) obraz był dobry i bez "kaszki". Po następnym włączeniu (też bez anteny btw) już był z zakłóceniami

Jak to zlikwidować? Ma ktoś jakiś pomysł?

Liczę na Was, bo co jak co ale w tematyce telewizorów nie czuje się zbyt pewnie!

Pozdrawiam! ;)
 

rychu

New member
W ustawieniach TV też musisz wybrać tryb RGB ale nie zawsze na każdym wejściu scart jest dostępny - musisz sprawdzić na innych wejściach
 

kuba144

New member
Przełączyłem na drugie. Jeszcze gorzej, sam tryb CVBS.
W telewizorze nie zauważyłem (przeczesywałem całe menu kilka razy) trybu RGB

Wróciłem do pierwszego wejścia. Przy nim jest w nawiasie "in RBG". Więc nadal nie rozumiem skąd te dziwne zakłócenia.
 

SIM-SAT

Banned
Te dziwne zakłócenia, to przebicie sygnału z tunera analogowego , który jest w TV (prawdopodobnie nie masz tam nic podłączone, więc przebija "śnieg", gdyby był tam jakiś obraz "płynąłby" w tle, pod obrazem z dekodera).
Rozwiązanie:
Podłączenie do wyjścia VCR, w dekoderze (jeśli takie ma), czasem pomaga- sprawdzone na Pace z Cyfry.
Kupno dobrego (co wiąże się też z ceną), kabla Scart np. coś z tego:
http://allegro.pl/listing/search.php?string=PROLINK+&category=67322&country=1
 

kuba144

New member
Podłączenie do wyjścia VCR, w dekoderze (jeśli takie ma), czasem pomaga- sprawdzone na Pace z Cyfry.
Mam ale niestety nie w trybie RGB :neutral: Więc na to samo wychodzi jakbym podłączył wejściem do TV i w trybie CVBS.

Co do kabla. Ta osoba z linku co podałem właśnie kupiła dobry z Prolinka i niestety nie dało nic.

Może jakieś dalsze wskazówki?
 

SIM-SAT

Banned
Gdzieś kiedyś czytałem, że można przerobić kabel, by wysyłał tylko sygnał deko-TV, czyli odłączyć 19 pin w kablu SCART. Podobno działa- nie sprawdzałem...


PS.Schemat kabla SCART i opis pinów znajdziesz w necie bez problemów
 

kuba144

New member
Mam rozwiązanie!

Pogrzebałem w opcjach TV i "wyłączyłem mu obsługę anteny". Tzn wyłączyłem wyszukiwanie atomatyczne itd i teraz nie mam dostępnego menu anteny, a jednocześnie zakłóceń w tle!

Dzięki za pomoc dla pana o nicku Sim-Sat, który wyjaśnił przyczynę, to wiele pomoglo
 

SIM-SAT

Banned
Nie ma za co, w końcu sam naprawiłeś.


Jesteś szczęściarzem, że ten TV ma taką możliwość (np.Panasonic- nie ma), możesz pomóc innym użytkownikom TV marek LG i instalatorom, którzy nie mają czasu czytać każdej instrukcji- napisz jak to się wyłącza ;)
 
Ostatnia edycja:

kuba144

New member
Ale nie wpadłbym na to jak to naprawić ;)

Obecnie nie mam jak ale w najbliższym czasie postaram się napisać jak to zrobić (wyedytuje post)
 
Do góry