Karta dźwiękowa 7.1 USB lub PCI-E 1/2 wysokości z wyjściem optycznym

Arras

New member
Witam.
Dotychczas używałem zestawy kina domowego w konfiguracji 5.1
W komputerze stacjonarnym mam kartę Sound Blaster Zx. Wyjściem optycznym komputer połączony jest z amplitunerem.

Teraz przenoszę kino do salonu gdzie będzie konfiguracja 7.1
Komputer będzie inny (obudowa mini).

Potrzebuję karty dźwiękowej 7.1 na PCI-E 1/2 wysokości (pełna się nie zmieści w obudowie mini) lub zewnętrznej na USB ale z wyjściem optycznym (żeby móc podłączyć do amplituner) i dekodującej Dolby Digital i DTS.

Od paru dni szukam i nie mogę znaleźć żadnej takiego produktu.
Creative ma zewnętrzną SOUND BLASTER OMNI SURROUND ale 5.1

Czy są takie produkty? Czego użyć ? Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedz.
 

matrixabc

Member
Asus xonar u7 jest na usb 7.1 + optyk tylko nie wiem po co tobie złącze optyczne bo przecież i tak po optyku to tylko 5.1 (czasami w porywach 6.1)
 

Arras

New member
Karta graficzna to NVIDIA QUADRO K420 1xDVI, 1xDP. Mam adapter z DP na HDMI ale nie jestem pewien czy DP podaje wszystkie sciezki ?

Amp prawdopodobnie Denon AVR-X4300H lub cos innego ale nowego wiec z HDMI.

Ok. Nie wiedzialem ze optyk ma ogranicznie i 7.1 nie pojdzie.
Jezeli nie to w takim razie ten Asus bedzie ok. Kwestia tylko rozszycia odpowiedniego przewodow i podlaczenia do wejsc w ampliturze. A moze takie przewody sa gotowe gdzies do kupienia?


Dziekuje bardzo za podpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Jak masz nowy amp z wejściami HDMI to chyba lepiej bedzie jak zainwestujesz w kartę graficzną z wyjściem HDMI które oczywiście wypuści dżwięk. Co do Asusa Xonar to wyjścia ma 7.1 analogowe tak więc jeżeli masz nowy Amp to pewnie nie masz wejścia analogowego 7.1
 

Arras

New member
Rany im dalej w las tym wiecej drzew. Faktycznie nowe ampy nie maja analogowych wejsc. Wszystko teraz po hdmi leci ?
Szukam karty dzwiekowej na PCI-E o polowie wysokosci - mam komputer w obudowie slim - i nic nie moge znalezc.
 

Arras

New member
Mam karte graficzna Nvidia Quadro K420 - wyjscia DVI i DP. Nie jestem pewien czy DP pusci takze audio. Jezeli pusci to czy adapter DP -HDMI sobie poradzi i przepusci to do amplitunera? Roznie to bywa z adapterami.
Mam na razie tylko stary amplituner bez HDMI i nie moge sprawdzic.

Jezeli ta karta graficzna nie da rady to musialbym znalezc inna z HDMI i o polowie wysokosci. Taka tylko sie zmiesci do komputera.

Drugie wyjscie to znalezienie karty dzwiekowej, wewnetrznej (znow polowa wysokosci PCI-E) lub zewnetrznej na USB. Tylko ze karty dzwiekowe w wiekszosci maja wyjscia analogowe, ktorych znow juz nie maja nowe amplitunery.
Inne opcje nie przychodza mi do glowy.
 
Do góry