Kamera w cenie 1000-1500 z wejsciem na mikrofon

easy livin'

New member
Szukam kamery w przystepnej dla mnie cenie (1000-1500 zł), ktora mialaby wejscie na mikrofon. Nie moge takiej znalesc, a jest to warunek konieczny. Niestety nie mam wiecej pieniedzy zeby kupic drozsza kamere. Czy ktos moze mi pomoc?
 

lighthammer

New member
Hej,

mogę Ci polecić Sanyo Xacti HD1010 / HD2000. Sam jestem posiadaczem 1010 i nie narzekam, co prawda nie widziałem zbyt wielu kamer HD w realu, ale sugerując się tym co widziałem na samplach / testami dostępnymi w necie naprawdę trudno będzie Ci znaleźć lepszą kamerę w przedziale do 2000PLN niż wyżej wymienione. Mógłbym nawet zaryzykować, że zwiększenie przedziału do 3000PLN niewiele zmieni - być może kupisz urządzenie bardziej dostosowane do Twoich wymagań, posiadające OIS itp. Ale jeśli chodzi o jakość obrazu - naprawdę szczerze wątpię, by do 3k dało kupić się coś lepszego niż kamery Sanyo, a nawet jeśli to po co przepłacać - różnice będą minimalne. Do potrzeb "domowych" te kamery są po prostu rewelacyjne, ja za swoją 1010 zapłaciłem mniej niż 1000PLN (pochodzi z Japoni, nowa). Czasami na allegro zdarzają się podobne okazje, warto zapolować. Być może warto od razu zaopatrzyć się w statyw (albo kilka statywów), bo jedyny mankament tej kamery to efekt "trzęsienia ziemi" przy nieprawidłowym chwycie / zbytnim wyluzowaniu się podczas kamerowania ;)

Pozdrawiam

P.S. Porównaie Sanyo Xacti HD1010 / HD2000 i często polecanej na forum JVC GZ-HD300: LINK
 
Ostatnia edycja:
Do góry