Kamera HD - 2-3 tys. ???

Mick MotoGP

New member
Siema,

Noszę się z zamiarem kupna kamery HD w przedziale 2 - 3 tys. zł. Posiadam zestaw Playstation 3 + LCD HDReady 32 cale (ale w niedalekiej przyszłości z pewnością zostanie zmieniony na FullHD, więc chciałbym, aby kamera także od razu oferowała obraz FullHD) i to właśnie na nim chciałbym później odtwarzać nagrane kamerą filmiki.

Przeczytałem kilka postów na tym forum i generalnie myślę, że postawię chyba na Sony, jako że marka ta jeszcze mnie nie zawiodła (a miałem sporo ich sprzętów), a i wielu z Was pisze, że różnice pomiędzy kamerami różnych firm niewielkie i czysto subiektywne.

Zastanawia mnie jednak coś innego. Używam laptopa z prockiem 1,7 i 1GB Ramu, a do tego z dość małym (80GB) i już wypchanym po brzegi dyskiem.

Pytanie brzmi - czy lepszym wyborem będzie kamera na karty SD/dysk, z której później i tak będę musiał wypalać wszystkie filmy na DVD (po uprzednim zgraniu na kompa, co oznacza "masę roboty"), czy lepiej kupić po prostu kamerę na płyty DVD i nagrywać bezpośrednio na nie?

Jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o nagrywanie na DVD? Ile wejdzie na taką płytkę materiału w możliwie najlepszej jakości? Czy ta jakość na tym jakoś ucierpi (w końcu DVD to nie Blue-Ray)? Jak to się przekłada na karty SD/dysk w kamerze? Może materiał nie zajmuje na nich aż tyle miejsca i mój laptop uciągnąłby jego przerzucane/edycję (choć raczej w tą nie zamierzam się bawić).

Na stronie Sony znalazłem takie propozycje: HDR-SR10R oraz HDR-UX9E

Czy ktoś jest w stanie coś na ich temat powiedzieć?

A może to maleństwo? Daje radę? HDR-TG3 (do wszystkich miały być linki ale mam za mało postów)


PS: Ważne jest dla mnie także, aby taka kamera miała dobrą stabilizację obrazu, ponieważ fotki robione przeze mnie zwykłą cyfrówką zazwyczaj wyglądają jakby autor miał 2 promile (pijackie łapki ;) ).

PS2: Jeśli chodzi o PS3 to bardzo bym chciał aby w przypadku kamery na DVD (albo HDD/SD, a następnie szybkie zrzucenie na DVD) - filmy działały na konsoli bez problemu. Ktoś coś wspomniał, że potrafi być z tym problem, ale opis był dla mnie czarną magią. Jak wygląda sytuacja? Da się po prostu wyjąć nagrane DVD z kamery, wrzucić na PS3 i wszystko będzie ładnie działać, czy trzeba spędzać godziny na konwertowaniu filmów na kompie i ponownym wypalaniu na płytkę (w takiej sytuacji kamera na DVD raczej traci sens).

Z góry dzięki za jakiekolwiek info i sorry za tak długi wywód ;-).

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy kamerze na płyty, żeby cokolwiek obejrzeć nagranego na płycie musisz zamknąć sesję. Sądzę, że płyty nagrana na Sony czy Panasonic da się bez problemu odtworzyć na PS3. Problemem jest, że są to krążki 8 cm i mieści się na nich 15 minut filmu. Dla mnie takie żonglowanie płytkami jest nie do przyjęcia.
Za te pieniądze nie dostaniesz w Polsce rozsądnego modelu Sony na karty/twardy dysk. Możesz pomyśleć o starszym modelu Canona HV10 i nowych modelach Panasonica SD9 (wyłącznie na karty - około 2500 tysiąca + cena kart), HS9 (i na karty, i z twardym dyskiem - około 3000 zł).
Uważam, ża najmniejszy problem z odtworzeniem nagranego materiału w tym zakresie cenowym który podałeś, da Ci Panasonic HS9.
Dołączony program HD - Writer - bezproblemowo i na każdym sprzęcie przeniesie dane z kamery na płytę DVD. Program umożliwia prostą edycję i tworzenie menu. Na płycie w największej jakości, z dźwiękiem 5.1, mieści się pół godziny filmu. Proces kopiowania trwa kilkanaście minut i taką płytę możesz od razu, bez problemów odtworzyć w PS3 i na stacjonarnych otwarzaczach bd.
PZDR
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na ceneo.pl ceny za HV30 są nawet poniżej 3000 zł.
Nie wiem w jakim systemie taka kamera nagrywa na taśmach?? Czy nie jest tak, że aby zobaczyć efekt końcowy nagrany na płycie czy to DVD, czy docelowo BD - trzeba dokonywać konwersji za pomocą jakiegoś programu?? W sony i Panasonicach dane są po prostu kopiowane.
Napewno zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nagrania można przechowywać na chyba obecnie najtrwalszym nośniku jakim jest taśma. W przyszłości jak sobie zakupić mocny sprzęt można będzie je zapisać na płytach BD (lub innych jeżeli będzie postęp). HV30 napewno zadowoli Cię jeżeli chodzi o jakość. Większość ekpertów (zarówno na tym forum jak i innych) uważa ją za najlepszą amatorską kamerę HD. PZDR
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodziło mi o system kodowania (no bo faktycznie sytem może byc jeszcze PAL i NTSC, albo znaczyć cokolwiek innego):). Wyrażenie jest błędne i dzięki za poprawienie.
No i dzięki za odpowiedź. PZDR
 
Do góry