kamera do samochodu

mariamagda

New member
Ktoś uszkadza mi samochód stojący na parkingu przed blokiem (rysuje karoserię, przebija opony). Nie mam okna w stronę parkingu, więc nie mogę nagrać go z okna, balkonu. Proszę o radę co zrobić, żeby nagrać wandala?
 
Ktoś uszkadza mi samochód stojący na parkingu przed blokiem (rysuje karoserię, przebija opony). Nie mam okna w stronę parkingu, więc nie mogę nagrać go z okna, balkonu. Proszę o radę co zrobić, żeby nagrać wandala?
To chyba nie ten adres co do Forum.
Bliżej jakieś policyjne.
Można zainstalować kamerkę z detekcją ruchu, ale czy nagra sprawcę :?: Nie ma obiektywów, które widzą 360o, a jak złodziejaszek zauważy zamontowany sprzęt, to masz jak w banku, że go opierdzieli.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ktoś uszkadza mi samochód stojący na parkingu przed blokiem (rysuje karoserię, przebija opony). Nie mam okna w stronę parkingu, więc nie mogę nagrać go z okna, balkonu. Proszę o radę co zrobić, żeby nagrać wandala?

Ja kiedyś w przeciągu miesiąca miałem 2 x gwoździe w oponach. Sam nie wiem czy to przypadek czy faktycznie jakiś czubek. A wczoraj właśnie odebrałem samochód od blacharza, bo w pierwszy lub drugi dzień swiąt ktoś mi kołem lub zderzakiem wgniótł delikatnie nadkole. Myslisz że zostawił karteczkę?:) U mnie na osiedlu to taka dziwna jest mentalność, że jakby mogli do by do klatki autem wjechali. Parking ciasny, widzą że nie ma miejsca a wciskają się na siłę czy zastawią Cię autem, że jak później chcesz wyjechać to kręcisz w przód i tył. A 100m dalej jest ogromny parking. Nie rozumiem ludzi. Kup teraz jakiś drogi samochód. Ja też myślałem o kamerce, ale ja mam okno na parking albo w aucie, żeby chociaż rejestracje sprawcy było widać. Ostatnio gdzieś widziałem taką z jakby dwoma obiektywami, dla szerszego pola widzenia. Tylko ciekawe czy te obiektywy da się ręcznie skierować gdzie Nam pasuje? Tylko jak ktoś Ci to robi po ciemku, to nie wiem czy kamera coś pomoże?
 

joker

New member
Oczywiście, są obiektywy 360 stopni ale wtedy ucierpi jakość nagrania.
Największym problemem jest zasilanie, aby się nie okazało że po nocy nagrania samochód już nie ruszy.
Istnieją rekordery które mają odłączany obiektyw na cienkim przewodzie a sam obiektyw nie jest duży, w zależności od jego jakości itd., wtedy łatwiej ukryć posiadanie monitoringu.
Ale jak wspomniałem największy problem to zasilanie, można by połączyć małą baterię solarną z akumulatorem.
 
Do góry