Kamera ~2000zł + mikrofon, oświetlenie

Virian

New member
Dzień dobry wszystkim :)
Planowałem pójść do szkoły filmowej na montaż, ale prawdopodobnie wybiorę nieco inny kierunek, co mimo wszystko nie zmienia faktu, że wciąż mnie interesuje bawienie się w to. Do montażu brałem albo już gotowe klipy z internetu albo coś z gier albo z pożyczonej kamery Panasonic HDC-SD900. Bardzo przypadła mi ona do gustu. Podoba mi się w niej fakt, że przy ustawianiu ręcznie ostrości na podglądzie zaznacza ostre krawędzie. Chciałem nawet sobie taką sprawić, ale niestety obecnie w polskim internecie jest tylko jedna i to w obłędnej cenie 3860zł, a wiem że rok czy dwa wcześniej można było ją dostać za ~2000zł. Przejdźmy więc do konkretów:
-poszukuję kamery
-zamierzam jej używać w celach amatorskich, projekty prywatne, tematyka każda, amatorskie konkursy
-budżet do około 2000zł
-manualny, łatwy w obsłudze focus
-nie wiem jak to jest z tymi kamerami, ale gdyby była możliwość dostosowania balansu bieli całkowicie ręcznie, a nie tylko używając stockowych kompozycji, byłoby miło
-prawdopodobnie nie będę nabywał dodatkowego akumulatora, dlatego przydałby się już fabrycznie taki, który wytrzyma pracę 3-4h
Oprócz tego:
-chciałbym, żebyście polecili mi jakiś mikrofon do tego. O ile się nie mylę, do takiego poziomu kamery wystarczy jakiś za około 250zł, np. ten: Sony ECM-HGZ1?
-czy dodatkowe lampy są niezbędne do filmów konkursowych (wszystkich przyszłych, tj. właśnie o nieznanej tematyce), np. 2x halogen 150W? Jeśli tak, poprosiłbym o polecenie czegoś.
 
Do góry