kablówki cyfrowe a tuner DVB-C w TV

bravia4000

New member
Witam,
czy ktoś zna przyczyny dla których sieci kablowe (sprawdziłem Aster i UPC) nie umożliwiają odbioru swoich pakietów cyfrowych za pomocą tunera wbudowanego w TV? Nie chcę mieć kolejnego pudełka w domu i kolejnego pilota na stole. Ale obie firmy twardo odpowiadają "odbiór kanałów cyfrowych jest możliwy wyłącznie przy pomocy naszego dekodera". Czy to jest jakiś problem techniczny czy po prostu tak jest im najłatwiej?

Pozdrawiam
 

ernane

New member
czasami placisz za dzierzawe ;-) wiec maja z tego kase. Generalnie jak jest jeden sprzet to nikt nie dzwoni do nich ze u niego nie dziala tylko albo dziala u wszystkich albo u nikogo ;-)
 

bravia4000

New member
Ja rozumiem kasę za dzierżawę dekodera, za moduł CI też przecież można naliczyć opłatę.
Dla mnie to jest trochę tak jakby dostawca internetu zmuszał mnie do stosowania jego karty sieciowej bo mu się do systemu innego MAC-a nie chce wpisać, albo sieć GMS, która działa tylko na telefonach kupionych u operatora tej sieci.
 

Bartek_83

New member
CD. DTV Multimedia

Witam,
mam podobny dylemat jak koledzy wyżej jakiś czas temu. Czy ktoś wie czy jest możliwość, podłączenia DTV Multimedia bez dostarczanego przez nich dekodera ???
 

masloww

New member
Bez reklam
Bartek_83 napisał:
Witam,
mam podobny dylemat jak koledzy wyżej jakiś czas temu. Czy ktoś wie czy jest możliwość, podłączenia DTV Multimedia bez dostarczanego przez nich dekodera ???
nie ma takiej możliwości
 
Do góry