Kablówka czy platforma cyfrowa przez satelitę

Koci

New member
Witam!

Posiadam TV Full HD LCD (nowa Toshiba 42 cale). Zastanawiam się nad poprawieniem jakości odbioru telewizji. Mieszkam w Pruszkowie, mamy tu telewizję kablową, której oferta programowa mi odpowiada, można nabyć tuner HD, jest nawet kilka programów w HD, niestety nie mam tego gdzie obejrzeć, nie mam też skali porównawczej na linii Cyfra+ - Cyfrowy Polsat - Telewizja N - kablówka w Pruszkowie (tzw. Telkab).

Czytałem w którymś z wątków, że kablówka może być z przyczyn technicznych nieco lepszej jakości niż platformy satelitarne, ja wiem, że kanały w HD to fajna sprawa, natomiast większość to zwykłe kanały nadawane cyfrowo i tu sprecyzuję pytanie - czy SD po kablówce (cyfrowo, przez dekoder HDMI i złącze HDMI) istotnie może być lepszej jakości niż przez platformę satelitarną (Cyfrowy Polsat, N-ka, Cyfra+) ?

Zostać przy kablówce przechodząc na cyfrową przez HDMI, czy może przejść na N-kę lub CP przez antenę satelitarną, też oczywiście z dekoderem HD przez HDMI? (Cyfra+ odpada, mam złe skojarzenia z dawnych lat :)

Nie mam skali porównawczej, może ktoś ma.....
A jakbym miał wyjątkowego farta........ być może ktoś z Pruszkowa jest w stanie ocenić jakość cyfrowej TV przez dekoder HD w Telkabie.....

Pozdrawiam

Koci
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Nie znam tej kablówki, ale jakość powinna być identyczna (kablówka stosuje większe anteny i lepsze konwertery, ale dochodzą straty przy przasyle, może więc być różnie). Ja osobiście jestem bardziej zadowolony z Vectry niż błem z Polsatu i Cyfry, ale nie z powodu jakości, tylko z powadu zaniku obrazu przy bardzo złej pogodzie pogodzie, oraz możliwości odbioru z kabla w innych TV przynajmnie programów analogowo. Cena w kablówkach jest dość wysoka, ale w połączeniu z internetem już jest lepiej, poza tym oferta programowa jest lepsza.
 

artdrako

New member
Z kablówka jest tak jak poprzednik napisał możesz mieć dobrze ale nie koniecznie kwestią jest odległość , jakość kabla oraz ilu abonentów będzie brało przed tobą sygnał. Na drodze sygnału od nadawcy do odbiorcy istnieje zbyt dużo zmiennych .Jedni maja super odbiór a inni średni lub zły.Co do satelity Polsat raczej odpada oferta uboga a i sprzęt nie zbyt wysokich lotów,jedynie enka ci zostaje stosunek jakości i ceny przemawia za telewizją n.Przy satelicie wielkość anteny ma znaczenie czym większa tym lepiej będzie sobie radziła z pogodą.
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
Kablówki maja kilka zalet. W platformach satelitarnych są kanały na wyłączność. Np. paczkę BBC zobaczymy tylko w CP. Canal+, Ale Kino, Planete i kilka innych w Cyfrze+. Kablówki w jednym abonamencie mogą oferować i kanały z CP i z Cyfry+.
Jakoś niektórych kanałów tez może być ciut lepsza. Kiedyś, nie wiem jak jest teraz, kablówki miały własny dosył sygnału HBO. Lepszy niż ten z polskich platform satelitarnych. Niektóre kablówki biorą kanały TVP z Astry, tam jakość jest o wiele lepsza niż w Cyfrze, n czy CP.
I jeszcze jedno, chociaż akurat w Pruszkowie to nie problem. Kablówki dostarczają regionalny program TVP INFO. Przez satelitę jest tylko wersja warszawska.
 
Do góry