Kablówka cyfrowa czy raczej C+, Polsat, N - co wybrac??

77tomi

New member
W obecnej chwili jestem posiadaczem TV LCD Samsung 32M87BD i analogowej kablowki SAT-MONT-SERVICE (Sosnowiec, Bedzin, Dabrowa i Szczecin), mam pytanie: czy zostac przy tej kablowce i przejsc na wersje cyfrowa (maja taka opcje w ofercie), czy raczej wybrac ktoras z platform a jesli tak to ktora: Cyfrowy Polsat, Cyfra+, N. Czy sygnal z cyfrowej kablowki jest tak dobry jak z platform? Bede wdzieczny za pomoc.
 

KOJOT80

New member
pod kątem cena/jakość

Nka wyjdzie ci raczej najtaniej, jeżeli traktujesz cenę jako jeden z głównych wyznaczników. Jednak nie obejrzysz raczej całych ME 2008 bo to jest w ofercie PolastuCyfr. Nie obejrzysz też ligi polskiej i większości lig europejskich bo to jest w ofercie C+. Będziesz natomiast miał chyba najwięcej kanałów w HDw porównaniu z innymi platformami.


Jeżeli chodzi o cenę, to pokusiłem się o pewną symulację:
Wyliczyłem koszty jakie trzeba ponieść w związku z założenie danej platformy cyfrowej w rozłożeniu na liczbę miesięcy w umowie.
Brałem pod uwagę: aktywację, cenę sprzętu(w pierwszej kolejności wynajem jak sie dało, jak nie to dopiero wtedy zakup tunera i talerza), no i abonament za najkrótszy okres umowy. Zsumowaną kwotę podzieliłem przez liczbę miesięcy w umowie (jak powiedziałem przy umowie na najkrótszy okres jaki dopuszcza operator).
Z tego co wiem:
C+ -umowa min na 18 miesięcy
PC -umowa min na 13 miesięcy
Nka-umowa min na 12 miesięcy

C+
to co by mnie interesowało w C+ to:
- pakiet podstawowy 38 zł (najtańszy do którego mogę dobrać opcje dodatkowe)
- opcja premium canal+ 29zł (no bo sport musze mieć w pełnej wersji)
- canal+HD 6zł (jak sport i filmy to tylko w HD, w ogóle HD chcę mieć jak najwięcej)
- 3wymiry discovery 8 zł (bez discovery ani rusz, to musze mieć!)
razem abonament:
81zł
po 18 miesiącach trwania umowy będzie to 1458zł

ale to nie wszystko, jeszcze sprzęt
wynajem dekodera Philips HD 15zł/miesięcznie (już nawet nie rzucam się na Philipsa PVR HD za 20zł/m) czyli 15zł razy 18 miesięcy = 270 zł

no i jeszcze aktywacja (dekodera HD wraz z anteną 80tka z podwójnym konwerterem - tak dają), w wysokości 99 zł.

RAZEM 1827 zł (1458+270+99) w przeliczeniu na okres umowy (18miesięcy) to 102 zł/miesięcznie



Polsat Cyfrowy
to co by mnie interesowało w PC to:
-pakiet HBO 57,90 zł (bądź relax mix 57,80zł, tak czy tak sportu i filmów full)
pakiet familijny za 37,90 odpada bo za mało sportu i filmów, poza tym jest niewspółmierny do komfortowego w C+ a tak nie można by zrobić porównania.
Po 13 miesiącach trwania umowy zapłacę 753 zł

do tego sprzęt:
Wierząc, że wkrótce PolsatC będzie miał więcej kanałów w HD (na takich mi przede wszystkim zależy) kupuję dekoder samsung HD 199zł i antenę HD 70zł (wynająć nie można)

do tego aktywacja 99 zł

RAZEM 1121zł (753+199+70+99) przeliczając to na okres umowy (13 miesięcy) to 86 zł/miesięcz



N-ka
to co by mnie interesowało w N to:
-sport i motoryzacja 16zł
-kultura nauka świat 16zł (bo discovery!!)
-filmbox 15zł (ewentualnie hity filmowe za 16zł)
łącznie abonament 47 zł razy 12 miesięcy trwania umowy to 564 zł

do tego aktywacja dekodera HDTV 99 zł

RAZEM 663zł (564+99) w przeliczeniu na 12 miesięcy do 55 zł


Z tego SUBIEKTYWNEGO zestawienia wynika z tego, że Nka wychodzi wyraźnie najtaniej. Przy każdej z platform starałem się dobrać ofertę programową minimalną jaka by mi odpowiadała uwzględniając przede wszystkim sport, discovery i filmy-(tyle o ile, bo zawsze tych filmów można by dobrać więcej).


ISTNIEJE NIEWIELKIE PRAWDOPODOBIENSTWO, że nie doliczyłem gdzieś jakiejś opłaty.
Stan na 23 marca 2008r.
Aha kosztów samej instalacji, zamontowania sprzętu nie wliczałem natomiast ustawienie elektroniki i talerza to podobno 50-80zł.
 

77tomi

New member
Dziekuje za sugestie, powiem tak: mocno bralem pod uwage wersje pozostania w kablowce (przejscie z analogowej na cyfrowa - koszt 1 zl). Jednak nie wiem czy ta jakosc z cyfrowej kablowki jest taka sama jak z platform???eneralnie nie siedze duzo przed TV ale jak juz cos ogladam to zalezy mi na jakosci. Gdyby to jednak byla platforma jakas to cos w rodzaju Cyfrowy Polsat pakiet familyjny bym wybral (analogicznie to C+ i "N")w zupelnosci by mi wystarczyl. Stawialem na N-ke ale brak w niej jest Polsatu i to jest minus.
 

crasher

New member
Kablowki biora tez sygnal z satelity ktory dodatkowo przetwarzaja i puszczaja do ciebie kablem ;]

Jesli zalezy ci na polsacie mozesz go odbierac z anteny naziemnej (o ile w twoim rejonie jest)
 

77tomi

New member
czyli wyglada na to ze sygnal z kablowki bedzie jednak gorszy w porownaniu gdybym korzystal bezposrednio z platformy....? Jedyny minus gdybym przeszedl z kablowki na platforme to to ze musialbym kupic dekoder i konwerter wraz czasza a przy kablowce jest to gratis choc nie moje.
 
J

Judash

Guest
A moze warto kupic swoj tuner+abo 38 zlotych+pakiety dodatkowe-10 zloty ch za dzierzawe-25% upustu za pobranie z konta.Ja tak zrobilem i jestem z ceny zadowolony.I umowa na rok+mozna obejrzec Polsat i inne paczki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

janusz

New member
Bez reklam
77tomi napisał:
czyli wyglada na to ze sygnal z kablowki bedzie jednak gorszy w porownaniu gdybym korzystal bezposrednio z platformy....? Jedyny minus gdybym przeszedl z kablowki na platforme to to ze musialbym kupic dekoder i konwerter wraz czasza a przy kablowce jest to gratis choc nie moje.
Nie do końca. Posiadałem wcześniej dekodery satelitarne, aktualnie korzystam z kablówki cyfrowej Vectra.
Jajkość jest identyczna, najgorzej jest z programami Polsatu (zarówno przez satelitę jak i kabel). Wadą kablówki jest nieco mniejsza ilość programów (około 100 ale po co więcej?) i wprowadzanie nowości technicznych z opóźnieniem. Więc na sygnał HD pewnie poczekam dłużej, Vectra planuje podobno od kwietnia.
Zaletą kablówki jest możliwość podłączenia kilku TV (tylko 1 cyfrowo, reszta analogowo, około 60 programów). Kablówka jest bardziej elastyczna w ofercie, kupują programy w których aktualnie się coś dzieje (np. Polsat Sport zaczeli nadawać gdy ten transmitował ligę mistrzów).
Wracając do jakości, to zaletą kabla jest mniej problemów z sygnałem przy gorszej pogodzie, co w satelicie już nie zawsze dobrze wygląda.
Przy satelicie dekoder też jest tylko wypożyczany, nie jest twój.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Mam kablowke Vectry i wystarczy burza i wyladowania i juz kablowka nie dziala, bo np na chwilke zabraknie energii. Niestety najczesciej wypada to w weekendy i sie zaczyna telefonowanie do kogos, kto zajmuje sie servisem.Tylko najczesciej Pan ma tel. wylaczony bo po 22;00 lub wyjechal, bo skad mogl przewidziec burze powiada.Dla tego m.in. zrezygnowalem z internetu Vectry, podczas ulewy, sniezycy tez obraz nie dziala, bo w koncu tez biora sygnal z satelity.Mam czasze 90+tuner Humax HDCI i jestem zadowolony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KOJOT80

New member
Judash napisał:
A moze warto kupic swoj tuner+abo 38 zlotych+pakiety dodatkowe-10 zloty ch za dzierzawe-25% upustu za pobranie z konta.Ja tak zrobilem i jestem z ceny zadowolony.I umowa na rok+mozna obejrzec Polsat i inne paczki.

A mozesz przybliżyć jakie to są warunki tej umowy? Wyjaśnij prosze o co Ci chodzi z tym -10zł za dzierżawę i w szczególności -25% ??? I umowa na rok????
 
J

Judash

Guest
Jesli bierzesz ktorys abonament i tuner, ktory musisz oddac z dniem wygasniecia umowy , to w abonamecie masz wliczone 10 zlotych dzierzawy za tuner.Jesli wezmiesz ten sam abonament, ale bez ich sprzetu, to abo. masz pomniejszone o te 10 zlotych. Natomiast jesli zezwolisz zeby C+ sam pobieral co miesiac kase za abonament, to dostajesz 20-25% upustu.Radze zapytac o oferte bez tunera i platnosci karta ja z takiej opcji skorzystalem.Po roku zadzwonili z przedluzeniem umowy na tych samych warunkach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry