Kabel optyczny - problem z regulacja głośności

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Pojawił mi się następujący problem od około miesiąca. Mam połączony soundbar Samsung Q70R z dekoderem TV MAG255 HD i na kilkunastu kanałach nie działa mi regulacja głośności pilotem od tego dekodera.
Mogę zmienić od 0 do 100 i głośność jest na takim samym poziomie. Jak odłączę kabelek optyczny , wtedy głośność działa na tych kanałach. Dekoder resetowałem do ustawień fabrycznych, zgłaszałem u operatora, nic.

Czy ktoś miał podobny problem ? Jest to możliwe że to wina kabla, zwykły za 15 zł z Komputronika.

Ostatecznie będę się "boksował" o zamianę dekodera , ale może najpierw spróbuję zrobić coś typu nie wiem : oczyścić gniazda w obydwu urządzeniach , sprężonym powietrzem , czy lepiej nie ruszać
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
To będziesz wymieniał do końca świata... nie wiem co to za tuner ale istnieją takie z funkcja downmix czyli rozkodowania sygnału i zamiany na pcm wtedy regulacja zadziała natomiast nie rozumiem po co używać w tym układzie optyka...
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro nie ma regulacji to czemu na ponad 150 kanałach działa regulacja a na 13 nie ?

Optykiem połączyłem z uwagi na:
Mój TV nie wejścia optycznego , ma 14 lat i nawet HDMI ARC nie ma , xbox jest podłączony HDMI więc w belce pozostało tylko optyczne do połączenia z dekoderem

https://www.jambox.pl/dekoder/mag-255-hd


Ustawienia dźwięku , są tylko Stereo Downmix i wielokanałowy i już próbowałem różnych konfiguracji.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Bo te kanały nadają w dźwięku rozkodowanym mpeg audio/mp3, kanały których nie możesz regulować to dd/ac3.


Duża część kanałów ma też możliwość wybory ścieżki audio.


Downmix powinno działać, dlaczego u Ciebie nie działa nie wiem
 
Ostatnia edycja:
Do góry