Kabel jamo flat do B&W 602 S2

mardok78

New member
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem głośników B&W 602 S2 i zamierzam do nich dokupić w miarę przyzwoite kable głośnikowe. Z tego co udało mi się wyczytać w sieci na ten temat to kolumny B&W 602 S2 lubią kable posrebrzane więc wymyśliłem kabel Jamo Flat 2x2,5mm posrebrzane. Oczywiście zamierzam zrobić bi-amping, proszę o opinię fachowców i znawców tematu czy mój wybór jest dobrym wyborem czy może nie do końca??? Proszę o ewentualne propozycje co do lepszych kabli w przystępnej cenie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem głośników B&W 602 S2 i zamierzam do nich dokupić w miarę przyzwoite kable głośnikowe. Z tego co udało mi się wyczytać w sieci na ten temat to kolumny B&W 602 S2 lubią kable posrebrzane więc wymyśliłem kabel Jamo Flat 2x2,5mm posrebrzane. Oczywiście zamierzam zrobić bi-amping, proszę o opinię fachowców i znawców tematu czy mój wybór jest dobrym wyborem czy może nie do końca??? Proszę o ewentualne propozycje co do lepszych kabli w przystępnej cenie.

Uważaj, bo posrebrzane kable powodują jaśniejszy dźwięk, jakby bardziej uwydatniały górę pasma. Czyli jeżeli masz za ciepło brzmiący zestaw, to można takie dla rozjaśnienia zastosować. Nie wiem jak grają Twoje kolumny, ale słuchałem B&W 686 i jak dla mnie to one same w sobie grają dość jasno i wyraziście. Żebyś nie przegiął za bardzo. A pod co masz je podłączone i co ci w brzmieniu nie pasuje? Jeżeli jeszcze pod nic nie podłączałeś, to kup na początek zwykłe kable OFC za 3zł/m i zobacz czego ci będzie w brzmieniu brakować. Kable kupuje się żeby dopieścić brzmienie. Poczekaj jak się wszystko najpierw dobrze wygrzeje, żeby dopiero stwierdzić co chciałbyś delikatnie zmienić? Kupno w ciemno to może byc wyrzucenie kasy w błoto.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście brzmienie kabli srebrnych lub posrebrzanych nie wszystkim przypada do gustu ,ogólnie srebrzona miedź lepiej przenosi słabe sygnały ,druga kwestia dotyczy ogólnie pojętej szybkości po prostu dźwięk delikatnie przyśpieszy .Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy kable srebrne są lepsze od miedzianych np.amerykański Audioquest produkuje wyłącznie kable miedziane twierdząc, że srebro kompletnie się do tego nie nadaje ,inne firmy jak Siltech ,Albedo produkują srebrne kable ,które cieszą bardzo dobrą opinią
W przypadku kabli sprawa jest prosta ,praktycznie każdy salon umożliwia za kaucją wypożyczanie kabli ,gdzie w warunkach domowych można określić jaki mają rzeczywisty wpływ na brzmienie i czy to brzmienie nam odpowiada
Taka mała ciekawostka w swoich flagowych zestawach B&W cewki zwrotnic są nawijane srebrnym kablem
 

mardok78

New member
Dziękuję za szybką reakcję. Jeśli chodzi o to z czym grają głośniki to jest to amplituner Denon AVR 1911. Chciałbym uzyskać nieco bardziej detaliczne i dynamiczne brzmienie. Wiem że są to jedne z tańszych kabli na rynku ale warto zawsze przemyśleć taki zakup ponieważ nie są to produkty pierwszej potrzeby, a raczej swojego rodzaju fanaberie. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie lub rady to chętnie się z nimi zapoznam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dziękuję za szybką reakcję. Jeśli chodzi o to z czym grają głośniki to jest to amplituner Denon AVR 1911. Chciałbym uzyskać nieco bardziej detaliczne i dynamiczne brzmienie. Wiem że są to jedne z tańszych kabli na rynku ale warto zawsze przemyśleć taki zakup ponieważ nie są to produkty pierwszej potrzeby, a raczej swojego rodzaju fanaberie. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie lub rady to chętnie się z nimi zapoznam

A na jakich kablach teraz grają te B&W z Denonem?
 

mardok78

New member
W taj chwili grają z kablem miedzianym marnej jakości o ile się orientuję 2x2mm. Kable te zostały kupione jakieś 7 lat temu w pierwszym z brzegu sklepie i pewnie najtańszym więc jest to marny kabelek
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolumny masz niezłe ,B&W to firma która wie co robi ,oczywiście sceptycy twierdzą że brzmienie kabli wcale się nie różni i jest to zwyczajne naciąganie ludzi na pieniądze ,a osoby kupujące drogie przewody po prostu wmawiają sobie poprawę brzmienia .Osobiście uważam że różnice w brzmieniu są
Kiedyś Jamo produkowało różne kable ,ale w różnych materiałach pisało różne - w jednych że to jest miedź pokrywana cyną w innych że to jest miedź pokrywana srebrem ,nie znam tego Twojego kabla więc nie potrafię jednoznacznie się wypowiedzieć ,koszt 1 metra kabla w którym na 100% mógłbym powiedzieć że jest srebrzony wynosi 30zł ,są też kable z czystego srebra, ale to są już bardzo drogie
Osobiście mam kable głośnikowe z miedzi , natomiast używam posrebrzany interkonekt Ixos i porównując go do miedzianego przewodu np.Qued Qunex 2 brzmienie rzeczywiście jest inne
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumny masz niezłe ,B&W to firma która wie co robi ,oczywiście sceptycy twierdzą że brzmienie kabli wcale się nie różni i jest to zwyczajne naciąganie ludzi na pieniądze ,a osoby kupujące drogie przewody po prostu wmawiają sobie poprawę brzmienia .Osobiście uważam że różnice w brzmieniu są
Kiedyś Jamo produkowało różne kable ,ale w różnych materiałach pisało różne - w jednych że to jest miedź pokrywana cyną w innych że to jest miedź pokrywana srebrem ,nie znam tego Twojego kabla więc nie potrafię jednoznacznie się wypowiedzieć ,koszt 1 metra kabla w którym na 100% mógłbym powiedzieć że jest srebrzony wynosi 30zł ,są też kable z czystego srebra, ale to są już bardzo drogie
Osobiście mam kable głośnikowe z miedzi , natomiast używam posrebrzany interkonekt Ixos i porównując go do miedzianego przewodu np.Qued Qunex 2 brzmienie rzeczywiście jest inne

A jaką róznicę wychwyciłes na tym posrebrzanym interkonekcie, w porównaniu do miedzianego? Tylko należy dodac, że nie każdy słyszy te róznice. Czasami czytając wypowiedzi pewnych osób, to przypisują one kablom magiczne zdolności. Momentami to wydaje się że róznice na kabelkach są większe niż po wymianie kolumn czy elektroniki:)To są pewnego rodzaju niuanse i dopieszczenie zestawu, bo co z tego że bym kupił w tym momencie drogie kable, jak płyty CD odtwarzam w DVD? Ja bym najpierw wyporzyczył i zobaczył czy wogóle słyszę poprawę, bo wydać kasę to nie sztuka.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W tej kwestii wypowiadam własne zdanie ,jedni twierdzą że różnice występują inni że nie ,podobnie w przypadku źródeł analogowych zwolennicy analogu wykazują przewagę nad źródłami cyfrowymi i odwrotnie.W przypadku kabli trzeba jeszcze różnicować znaczenie słów różnica i magia - producenci kabli są inżynierami a nie czarodziejami i to trzeba wsiąść pod uwagę przy ewentualnej wymianie przewodów .Z technicznego punktu widzenia jeżeli ulepszenia dotyczą wszystkich komponentów audio to jest logiczne, że również tego samego oczekuje się od producentów kabli ,przecież przewody razem z pozostałym sprzętem hi-fi tworzą jeden tor sygnałowy

Odnośnie brzmienia obu interkonektów - pierwsze co zwraca uwagę to bas i dynamika ,Ixos schodzi wyraźnie niżej i uderza z większą siła ,dźwięk delikatnie przyśpiesza co wyraźnie słychać po tempie nagrań,ogólnie dźwięk jest żywy i rytmiczny .Ixos buduje scenę przed linią głośników ,Qued za linią efekt tego jest taki, że wokale wypchnięte są nieco do przodu,ma to pewną zaletę otrzymujemy niemal fizyczny kontakt z dźwiękiem ,jednak nie wszystkim taka prezentacja odpowiada , zmalała nieco szerokość sceny ale za to pojawiła się większa głębia ,Ixos stara się trzymać prostopadłościenny rysunek .Największe zastrzeżenia ma do średnicy - nie jest naturalna ,jest nieco szorstka ,a niekiedy może nawet ostra , natomiast miedziany Qued ma lepszą barwę co ma bezpośredni związek z prezentacją średnicy .Ixos lepiej przenosi wysokie tony szczególnie słychać to w przypadku talerzy , blach, dzwonków, wysokie tony nie są rozjaśnione dobitnie to słychać w przypadku piosenkarek śpiewających półszeptami ,jak również nie akcentuje zgłosek syczących
 
Do góry