kabel HDMI

enocyl

Banned
Też myślałem, że kabel HDMI nie ma znaczenia jaki i za ile. Rozumując w ten sposób zakupiłem dwa tanie kabelki po 8,99 zł i 50 cm długości, firmy MACLEAN, do połączenia Ampli-dekoder oraz Ampli-PS3. Kabelek opisany na alledrogo w samych superlatywach. Pozłacane styki itd.
Pomijając to, że kabel nie posiadał CEC, a niby miał mieć, skupię się tylko na obrazie.
Na moim 65 calowym TV widać było ogromną różnicę względem kabla za kilkadziesiąt złotych. Obraz był dużo bardziej rozpikselowany co widać było od razu. Prawdopodobnie na mniejszych ekranach do 40 cali mało kto zauważyłby różnice.
Celowo wspominałem o najtańszym markowym i najdroższym markowym. Tanie kable no-name za 5 zł mnie nie interesują jak za kilka złotych więcej mamy produkt sygnowany jakąś marką.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Już nie jeden się przekonał, że kabel a kabel robi wielką różnicę.
Wystarczy przeczytać ten krótki wątek:

http://www.hdtv.com.pl/forum/jak-po...jektorze-z-blu-ray-panasonic.html#post1249023

Tu była moja opinia o jakości kabla oraz znaczeniu tego jak długi jest kabel.
Na końcu wątku użytkownik doszedł do wniosku, że jednak to wina kabla HDMI.

Kabel, który kupimy za 10-20 zł nie spełni nam zbyt wielu funkcji, może wystarczyć tylko do sygnału HD, Full HD, wątpliwe czy zadziała na nim 3D, ARC, że nie wspomnę już o 4K.
Lepiej wydać kilkadziesiąt zł więcej by zaoszczędzić sobie kłopotu z ich czasem kilkukrotną wymianą.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W necie czytałem o kilku przypadkach i mam kumpla który zaoszczędzając na kablu hdmi do projektora zrywał kilka metrów podłogi i kilkadziesiąt metrów ściany ... bo chciał taniej... a ktoś kiedyś powiedział, że czasem oszczędzając dwa razy tracimy.. kabel mu wytrzymał dwadzieścia kilka dni.. nie wspominaj już tego co dostał od zony za kolejny nie planowany remont// ale przecież nie ma żadnych różnic.. nie wspomnę o tych osobach co przez kabel hdmi rozwalili sobie płyty hdmi w amplitunerach i tylko na tym forum było kilka osób.. dla tych co nie wiedzą proponuje sprawdzić ile taka płyta kosztuje w amplitunerze..
 
Do góry