kabel HDMI v Optyk roznice

anxion

New member
Witam
A wiec Chcialem sie zorientowac w penwej sprawie Jaka jest roznica Miedzy Kablem Hdmi a optycznym ???

Moj kolega twierdzi ze jak on sobie podepnie do amp stereo Optykiem i bedzie ogladal bluray filmy to bedzie mial ta sama jakosc dzwieku co przez hdmi Dts hd master czy tru hd

Czy ktos z fachowcow moze sie wypowiedziec i wytlumaczyc mi roznice w kablu??

Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
 

bubu54142

New member
Po pierwsze amplituner musi mieć wejśce HDMI i nowe dekodery np.DTS HD na pokładzie.Wtedy podłącza się np.BluRaya i sie cieszy pięknym dźwiękiem 5.1 lub 7.1.Jak podłączysz optykiem będziesz miał tylko DTS lub Dolby Dygital a tu już jest różnica.
 

anxion

New member
No wlasnie ale on twierdzi ze jak podlaczy Bluray do swojego ampli stereo optykiem to bedzie mial na 2 kanaly taki sam dzwiek jak dtshd master itp

Jestem jescze ciekaw jaka jest roznica miedzy optykiem a hdmi wiem ze to cyfrowe podlaczenia ale czy moze ma ktos ciekawy artykul o roznicach co moze hdmi a czego nie moze optyk itp albo czy moze ktos mi wytlumaczyc ta roznice

Dzieki :)
 
Ostatnia edycja:

Klisman1987

New member
Przez optyk i stereo dźwięk dts hd albo true hd? Chyba komuś sie cos pomyliło. Taki dźwięk uświadczysz tylko przez hdmi bo tylko ten kabel jest w stanie go przesłać. Przez optyk to co najwyżej dts.
 
Do góry