Kabel DVI - HDMI dł. 3-5m - jaki wybrać?

mi-45

New member
Witam,
szukam jakiegoś stosownego kabla, który będzie mi dobrze służył przy połączeniu telewizora z komputerem za pomocą złącz DVI(PC) i HDMI(naturalnie TV). Posiadana przeze mnie karta graficzna to NV GeForce 8800GT od Galaxy, mająca dwa złącza DVI, natomiast telewizor to kupowany na dniach Samsung LE32A656/LE32B551, który ma służyć jako monitor, wobec tego zależy mi na bardzo wysokiej jakości sygnału. Telewizor będzie eksploatowany raczej konkretnie, tzn. do grafiki(PS, AutoCad), czy też do filmów, bądź ew. gry. I teraz pytanie: co mi polecicie, tak do 80 zł bym rzeczywiście na co dzień mógł się cieszyć najwyższą jakością sygnału? Przeglądając różne modele kabli w sieci w pamięci zostało mi parę pewnych modeli, np. - PROLINK Exclusive 3m (numer 66084315| PROFESJONALNY KABEL DVI-HDMI 3m 2560x1600p #KDC3 (numer 670078503) , czy może nie ma sensu wydawać takich pieniędzy i kupić Kabel HDMI-DVI PROLINK GOLD 5m (numer 67896909) lub KABEL HDMI - DVI, HQ GOLD, FILTRY 3m.- F.VAT (numer 676088473).
Rzecz jasna jestem otwarty na wszelkie propozycje odnośnie marki i modelu kabla.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ważne żeby kabel sie nie rozleciał lub nie uszkodził żaden pin :>
A to gwarantuje chyba wiekszość markowych kabli.

Osobiście ostrzegam przed "firmą" ARKAS ;>
 

mi-45

New member
Co do pierwszej kwestii - jestem tego samego zdania.
Natomiast co do drugiej, dzięki za info. Btw Arkas ma w swojej ofercie okapy kuchenne ;)

Finalnie zdecydowałem się na kabel Prolink Gold 5m, imo wygląda solidnie, a samą markę znam dość dobrze. Jak już telewizor będzie stał u mnie w domu to powiem co i jak. Póki co ku końcowi zmierza remont pomieszczenia, gdzie on będzie. Generalnie, jak już zawarłem wyżej mam na ku dwa modele Samsunga, ale za tę pare(naście) dni usłyszymy się najprawdopodobniej w innym wątku w dziale LCD, bo być może jestem w błędzie co do wybranych modeli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bagiennik

New member
Bez reklam
Te Arkasy z którymi miałem do czynienia miały wtyczki które się rozpadały w rękach, a niektóre w ogóle nie działały.

Instalowałem też raz kabel Componentowy tej firmy i był problem gdyż zwyczajnie wypadał z telewizora.
 
Do góry