kabel do tylnich głośników przed zakupem kina

tucz

Member
kabel do tylnych głośników przed zakupem kina

Witam,

Jeszcze nie mam kina domowego, ale jestem na etapie układania listew przypodłogowych i chciałbym przy tej okazji schować kable do tylnich głośników. I stąd moje pytanie: jakie trzeba kupić kable do czegoś takiego? Czy muszą mieć określone końcówki czy też później dorobić? Czy kina domowe mają jakiś standard podłączania tylnich głośników? I też pytanie o długość: czy 14m kabla to nie za dużo na każdy tylni głośnik?
Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Tucz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bossbusko

New member
Do bokow nie musza byc jakies super kable wiec nie masz co szalec z kablami po 30zl za metr. Bez problemu kupisz po 4-5zl za metr srednicy 1,5mm-2mm. Powinno byc ok. Nie musisz miec zadnych koncowek, dobre kolumny maja zakrecane ewentualnie w ostatecznosci zaciskane wyjscie, a pozniej mozna sobie dorobic banany dla ozdoby. Dlugosc 14m, chyba nie ma to wielkiej roznicy.
 

maurycy333

New member
Myślę że 2,5mm2 jest wystarczające ja mam podłączone na 2,5mm2 o konstrukcji 50x0,25mm na miedzi beztlenowej i jest wstarczająco co do długości to mam 10m i nie widzę jakiegoś problemu.:eek:k:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
2x1,5-2x2,5 spokojnie wystarczą, przewody gołe bez wtyczek itp.
Zostaw sobie zapas, bo zawsze później brakuje :)
 

tucz

Member
dzieki wielkie wszystkim za pomoc
Rozumiem, ze ten kabel ma byc dwuzylowy? A gdzie mozna w rozsadnej cenie taki kabel kupic? Najlepiej w wawie? MediaMArkt? Saturn?
 

bossbusko

New member
tucz napisał:
Rozumiem, ze ten kabel ma byc dwuzylowy? A gdzie mozna w rozsadnej cenie taki kabel kupic? Najlepiej w wawie? MediaMArkt? Saturn?
Tak 2zylowy, to nie jest jakis tam kabel tylko kabel glosnikowy. Ja osobiscie nie widzialem kabli glosnikowych wielozylowych ;)
A co do kupna to mieszkam w malej miscinie i mam conajmniej piec sklepow w ktorych moge taki kabel kupic, w Wawie powinienes miec kilkadzesiat jak nie kilkaset :D
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Koledzy jest dużo wielożyłowych :) :

Kimber 8TC
8tc_cable.gif


Nordost
flatline-super-speaker.jpg


XLO
650fbig.jpg
 

tucz

Member
bossbusko napisał:
A co do kupna to mieszkam w malej miscinie i mam conajmniej piec sklepow w ktorych moge taki kabel kupic, w Wawie powinienes miec kilkadzesiat jak nie kilkaset :D

Kolega z tego co widzę z Buska pochodzi, a ja pochodze z powiatu buskiego - 30km od Buska :D
 
Do góry