Kabel antenowy

krakusek

New member
Witam,
mam dylemat, a mianowicie musze kupic kabel antenowy do podłączenia TV LCD (32") do gniazdka ściennego, do którego doprowadzony jest sygnał z tv kablowej (UPC). Byłem w MM i tam mam do wyboru zwykly kabelek za 11zł lub HAMA z serii HOME THEATRE za 69zł (http://www.hama.pl/portal/articleId*129913/action*2563) i tak zastanawiam sie czy jest sens dopłacać prawie 60zł do tego drozszego kabla, czy na sygnale z kablowki bedzie jakakolwiek roznica ???
Z góry dziekuje za odpowiedź.
 

bor@s

New member
hmm

nie opłaca się. Przyjrzyj się kablowi, który ciągnie się kilometrami do twojego mieszkania. Tak, to jest zwykły kabel za 1.5PLN od metra. W domu ciągnąłem dodatkowo 12 metrów takiego kabla i jak porównałem z obrazem na kablu dwumetrowym, to różnica była nieznaczna. Najgorsze są wszelkiego rodzaju rozgałęźniki, złączenia i inne patenty. Sam kabel wiele nie zmienia. Wiem to, bo niejedną instalację założyłem. A HAMA to nie jest jakaś super firma, zwykłe dziadostwo w ładnym opakowaniu. Kable Euro robią słabe, obraz mi mrugał tak ten kabel chwytał zakłócenia z transformatora. Wymieniłem na lepszy i od razu poszło bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

krakusek

New member
no dobra. a mozesz polecic jakis dobry rozdzielacz sygnalu, albo najlepiej rozdzielacz ze wzmacniaczem, poniewaz w domu mam generalnie kabelek pociagniety przez cale mieszkanie na okolo, i magik ktory mi kladl to okablowanie wstawil wzmacniacz sygnalu, i problem jest taki ze on chyba jest kiepski, bo w jedym pomieszczeniu obraz jest super, a juz w salonie mam kiepsciutki (na telewizorze kineskopowym TVN, NGC, i pare innych kanałów trzeszczy i nieda sie ogladac, jak podlaczylem LCD to jest duzo lepiej bo nie trzeszczy i obraz jest prawie ok, oprocz drobnych ledwowidocznych pasków biegnacych przez caly ekran pod skosem)....
 

crasher

New member
Przed zmiana rozdzielacza sprawdz czy twoj magik dobrze zrobil koncowki kabli, ja mam kablowke na zwyklym rozdzielaczu bez wzmocnienia i chodzi fajnie. Zobacz najpierw rozdzielacz bez wzmocnienia np Axing BVE 2-01, jesli bedzie za slaby mozesz zastosowac np Axing TVS 8-01
 

bor@s

New member
hmm

co do wzmacniaczy, to bywa różnie. Generalnie stosuję zasadę, by stosować jeden wzmacniacz jak najbliżej źródła sygnału, a następnie jesten rozgałęźnik i i osobne kable do obbiorników.
Babol jest taki, że wzmacniacze różnie działają. Często wprowadzają zakłócenia zwłaszcza w zakresie niższych częstotliwości co objawia się np. biegającymi pasami na obrazie. U mnie w mieszkaniu do kabla wejściowego z kablówki jest podłączony jeden rozgałęźnik (jakiś z tesco), a z niego idą 4 osobne kable na 2 telewizory, 1 tuner komputera i 1 na modem kablowy do internetu.
Działa to znakomicie.
 
Do góry