Jvc Lt-42a80

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
przy takich wymaganiach powinieneś sięgać po model 37 M 70 JVc / 6250 zł / i bedziesz super zadowolony.
Tyle że co dobre musi kosztować więcej .
Modele 37 A 80 właśnie wjechały pierwszy raz - szybko się rozeszły / w kilka godzin/ wiec chyba są niezłe. Ale jesli masz wątpliwosci co do jakości wykonania - to właśnie wjechały 37 G 80 , są wypieszczone .
Ale jutro wjadą też 37 Toshiby 3030 , Benq 37 full hd, 37 Sharpy Ra1, 37 RD 1, 37 RD2 .
Będzie w czym wybierać.
Co do Twoich porównań - to nie są prawidłowe. Jak już wiele razy pokazywalismy nie można oporównywać różnych klas i różnych wielkości z tej samej odległosci. Bo wówczas wyniki budzą obawy.
pozdrawiam
 

michal218

New member
No ja bralem ten model niemal w ciemno.Tzn wiedzialem jak wyglada,jakie ma parametry bralem pod uwage rozmiar,gwarancje i sama renome firmy JVC.Zamawialem (bo u nas nie ma w zadnym sklepie wyboru)z zastrzezeniem,ze zaplace za niego do max 4 tys zl(w necie bylo 3809),no i zmiescili sie wiec wzialem.Wiadomo z powodu braku funduszy nie chcialem sie zarznac.Zadnych pionowych,ani poziomych paskow nie zauwazylem.Telewizro w sumie mi odpowiada i jestem zadowolony,chociaz bardzo mnie wkurza brak automatycznego rozciagniecia obrazu na caly ekran.Zawsze trzeba to robic recznie i nie zawsze sie uda.Zostaja czarne pasy z dolu i z gory,albo w trybie podwojne 16:9 sam czarny pasek jakby na napisy,z ktorych nie korzystam,pomimo tej wady jestem zadowolony,gdyz uwazama sie za przecietnego telewidza,a nie maniaka HD.
 

hopa

New member
Do kiki:
Niestety do porównania nie mogłem sobie dobrać innego TV (wolałbym np. Toshibę).
Jednak nie do końca mogę się z Tobą zgodzić – różnica w cenie to około 1 tys. zł - co biorąc pod uwagę dopłatę za logo „Sony” - pewnie w założeniu ma być to konkurencyjny produkt do serii „S”. Choć Sony robi też słabsze modele (seria U z kolei jest tańsza od tego JVC).
Nowa seria „G” JVC najprawdopodobniej nie będzie wiele lepsza od serii A80 – przeglądając parametry matrycy na jvc.be można zauważyć, że najprawdopodobniej będą miały tą samą matrycę (jasność 500, kontrast 1000:1, szybkość 6 ms) – więc poziom czerni będzie tu taki sam. Jedyną przewagą serii „G” będzie automatyczne formatowanie obrazu oraz „DynaPix Plus”. Zwykły „DynaPix” zastosowany w A80 moim zdaniem działa zupełnie dobrze. Więc
jeśli potwierdzą się moje przypuszczenia to zdecydowanie wolę serię A80, gdyż prezentuje się o wiele lepiej (bynajmniej z pewnej odległości…).

Pozdrawiam
 

michal218

New member
A ja mam pytanie raczej do Kikiego w sprawie 37A80,chybaze w innych modelach jest podobnie...Leci sobie film przykladowo w letterboxie na HBO(czarne pasy na dole i na gorze),ustawiam to na format 16:9 i obraz wypelnia niemal caly ekran,ale wlasnie niemal.Sytuacja wyglada tak:na dole zostaje czarny pasek ok 2 cm,a na gorze wypelniony ekran jest do konca,ale jakby ucinal wlasnie ten 1-2 cm obrazu...Owszem jak wezme tryb powiekszone 16:9 to mam wypelniony caly ekran,ale wtedy powoduje to zblizenie obrazu i zanik szczegolow.Moje pytanie:czy jest to normalna sytuacja w trybie 16:9,czy jednak jakas wada tego egzemplarza???
Myslalem,ze chodzi o zostawienie miejsca na napisy(wczoraj lecial taki film i wtedy to jakos wyglada),ale chyba nie,bo to samo dzieje sie z filmami bez napisow.Dzis mija 2 tygodnie od zakupu,wiec juz tylko ewentualnie naprawa gwarancyjna,zwrot chyba nie wchodzi juz w gre,zreszta tego nie chce robic...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
michal218 - to nie jest wada . Różne filmy i różne firmy mają takie ustawienia. Skorzystaj z formatowania. Możesz sobie też przesuwać obraz po ekranie jesli Ci przeszkadza.
Na innych modelach lcd i plazm różnych firm jest podobnie. Już kiedyś o tym pisałem - bo sprawdzałem z linijką w ręku.
Porównanie w Sd i hd idzie na korzysć wyższego modelu w JVC.
G 80 ma lepsze widoczne parametry obrazu niż a 80. Teraz wiadomo o czym ludzie mówią na świecie - gdzie dominuje obraz cyfrowy.
Sprawdziłem na 100% i to w obecności wielu wielu osób.
Bezkonkurencyjny jest - ze specjalnych nowych urządzeń testowych - Loewe 37" . Dziś już wiem z całą pewnością dlaczego za zachodnią granicą ma tak wysokie notowania. Jest rewelacyjny.
 

michal218

New member
Dzieki za odpowiedz.Wydaje mi sie jednak,ze w tym modelu obrazu jednak nie przesune.Mam ta opcje na swoim starym Philipsie,ale tu probowalem i nic takiego nie zalapuje,a w instrukcji takich kombinacji nigdy nie opisuja.Nie wiem tez co nazywasz fomatowaniem,jesli zmiane trybu(formatu) ekranu to wlasnie w tym mam problem.Leci sobie film poucinany z gory i dolu(na auto)zmieniam na 16:9 i mam opisany efekt,zmieniam na powiekszone 16:9 i wypelnia sie caly ekran w ciut gorszej jakosci,zmieniam na rozszerzony to wraca do letterboxa-podobnie jak na auto.Jest jeszcze 14:9,ale to juz w ogole jak dla mnie makabra.Poprostu nie jestem w stanie wypelnic calego ekranu przy takim filmieTak jakby obraz(tylko w trybie 16:9)byl przesuniety o te 2 cm do gory.No nic trzeba z tym zyc,jeszcze raz dzieki.
 
Do góry