Jutro kończymy test Sharpa LC-46 LE 630 E. Prosimy o zadawanie pytań .

pawlao

New member
No to powodzenia panowie w zakupie tv po wyborze w markecie, tylko się nie zdziwcie jak po chwili wieczornego oglądania będziecie albo drastycznie ściemniać obraz, albo wam oczy wypadną.

Ot i cała historia. Podstawy się kłaniają. W sklepie może i porównujecie obok siebie ale nie są one ustawione, nie wiadomo z jakiego źródła jakim kablem etc etc no i najważniejsze oświetlenie halogenowe zimne drastycznie zmieniające odbiór produktu. Ja tam nikomu nie mam zamiaru nic sugerować kupujta co chceta i porównujcie gdzie chceta, może wam kapie od jakiegoś producenta za co innego ;)
Aha i jeszcze jedno,
w takich sklepach wszystkie telewizory ustawione są na tryby sklepowe (widać to po włączonych epop'ach), a jeżeli już tak dużo wiesz, to powinieniś wiedzieć, że taki tryb resetuje się najczęściej co kilkanaście minut do ustawień producenta i twierdzisz,że pracownicy tak nienawidzą Sharpa, że co 20 minut podchodzą i ustawiają go tak, żeby świecił najgorzej na całej hali :smile:
Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
MAsz racje, ale chyba mylisz tryb sklepowy z trybem Demo. Na przykladzie LG: tryb domowy - wiadomo, tryb sklepowy nigdy się nie wyłącza, jedynie w trybie sklepowym mozna aktywowac tryb demo, który to wyłączy się po jakims czasie gasząc róznego rodzaju ramki, loga, i uwydatnienie funkcji i powróci do trybu Sklepowego, nie domowego.
 

Frater

New member
Oczywiście że lepiej wybierać w zaciszu domowym jak u kikiego - ale warunki w sklepie są takie same dla wszytskich tv a ten sharp na tle sąsiadujacych tv wypada rzeczywiscie bardzo słabo .
Tanie nigdy nie będzie dobre.

Mam kolegę w sklepie MM i wiem jak się to odbywa najpierw sprzedawane jest to co się nie sprzedaję czyli przychodzi facet ustawia 3 modele najładniej jak się da żeby wszystkie nowsze tv wyglądały blado w porównaniu do ustawionych nie opowiadaj bajek akurat miałem możliwość testowania i samsunga i LG i oczywiście sharpa 46LE630E godzinę spędziłem na ustawianiach 3 telewizorów i wybrałem SHARP

Kontrast: 4160:1 Poziom czerni: 0,04 cd / m²
jakości gamma: 4.8 / 5 DeltaE: 3.4
Średnia różnica w wyświetlaczu: 22%
Kąty widzenia: 1.7 / 5
Zużycie energii: 57 W
Odtwarzacz multimedialny: 2.5 / 5 nie ma obsługi napisów
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Mam kolegę w sklepie MM i wiem jak się to odbywa najpierw sprzedawane jest to co się nie sprzedaję czyli przychodzi facet ustawia 3 modele najładniej jak się da żeby wszystkie nowsze tv wyglądały blado w porównaniu do ustawionych nie opowiadaj bajek akurat miałem możliwość testowania i samsunga i LG i oczywiście sharpa 46LE630E godzinę spędziłem na ustawianiach 3 telewizorów i wybrałem SHARP

Kontrast: 4160:1 Poziom czerni: 0,04 cd / m²
jakości gamma: 4.8 / 5 DeltaE: 3.4
Średnia różnica w wyświetlaczu: 22%
Kąty widzenia: 1.7 / 5
Zużycie energii: 57 W
Odtwarzacz multimedialny: 2.5 / 5 nie ma obsługi napisów

Ja bajek nie gadam .Ilu ludzi tyle opinii.Jeszcze nie widziałem w sklepie tak słabo świecącego i smużącego lcd jak ten Sharp .Chcesz za 6 koła mieć dobry 60 calowy tv?Zejdź na ziemię.Tak się nie da.
Warunki oświetleniowe w sklepie są takie same dla wszystkivh tv.Jak Ci pozwolą w Sarurnie czy media markt to sobie poustawiaj ten tv jak chcesz.Ostatnio obsługa w euroagd ustawiła ten tv w 2 rzędzie na dosć eksponowanym miejscu.Ale tak świecił że aby nie kompromitować firmy Sharp bo mieli ich z 5 modeli to go wyłączyli bo obraz nie kwalifikował sie do oglądania na tle innych modeli.
Tu masz opinie kupców tego tv ze strony euroagd choć oczywiście są opinie też pozytywne.

badziew jakich mało
Dodana: 2011-10-03 Przez:Boro Zadaj pytanie
telewizor dno jakich mało nie wiem kto pisze pozytywne opinie chyba pracownik euro agd. Tak wiec po koleji nie trzeba być znawcą żeby wejść do sklepu i zobaczyć jak odbiera na tle innych telewizorów oczywiście na wszystkich sprzętach na półkach ustawienia standardowe no i tu rozczarowanie :( sharp odbiera jak stary rubin brak kontrastu na tle konkurencji smuży jak stary komarek mojego dziadka podczas wycieczki po szutrowej drodze kolory dno jedyny plus do to że jest duży ale konkurencja zostawia tego komarka daleko w tyle
Minusy: kiepska jakość, kiepski dźwięk

Szału nie ma
Dodana: 2011-10-01 Przez:paweł
Telewizor bez wielkiego szału, obraz smuży na N...
Plusy: dobra rozdzielczość, łatwość w użytkowaniu
Minusy: kiepska jakość, kiepski dźwięk
Użytkownik nie poleca produktu Więcej o użytkowniku


Nie jestem zadowolony z zakupu. Mam duże pomieszczenie i chciałem ogladać mecze z każdego miejsca.
Dodana: 2011-11-02 Przez:Radek
Mam 42 calowy plazma. Obraz z plazmy jest nieporównywalny z Sharp 60 cali, który smuży a kolory nie są możliwe do ustawienia według gustu oglądającego. Dziwny kontrast kolory są jakieś wyjątkowo nie autentyczne. Brak możliwości ustawienia np. autentycznego lub zbliżonego koloru twarzy. Jestem zawiedziony napisanymi pozytywnymi opiniami. Czytając komentarze pozytywne dałem się zwieść.
Plusy: dobra cena, łatwość w użytkowaniu
Minusy: kiepska jakość, mało atrakcyjny design
 
Ostatnia edycja:

Frater

New member
Ja bajek nie gadam .Ilu ludzi tyle opinii.Jeszcze nie widziałem w sklepie tak słabo świecącego i smużącego lcd jak ten Sharp .Chcesz za 6 koła mieć dobry 60 calowy tv?Zejdź na ziemię.Tak się nie da.
Warunki oświetleniowe w sklepie są takie same dla wszystkivh tv.Jak Ci pozwolą w Sarurnie czy media markt to sobie poustawiaj ten tv jak chcesz.Ostatnio obsługa w euroagd ustawiła ten tv w 2 rzędzie na dosć eksponowanym miejscu.Ale tak świecił że aby nie kompromitować firmy Sharp bo mieli ich z 5 modeli to go wyłączyli bo obraz nie kwalifikował sie do oglądania na tle innych modeli.
Tu masz opinie kupców tego tv ze strony euroagd choć oczywiście są opinie też pozytywne.

badziew jakich mało
Dodana: 2011-10-03 Przez:Boro Zadaj pytanie
telewizor dno jakich mało nie wiem kto pisze pozytywne opinie chyba pracownik euro agd. Tak wiec po koleji nie trzeba być znawcą żeby wejść do sklepu i zobaczyć jak odbiera na tle innych telewizorów oczywiście na wszystkich sprzętach na półkach ustawienia standardowe no i tu rozczarowanie :( sharp odbiera jak stary rubin brak kontrastu na tle konkurencji smuży jak stary komarek mojego dziadka podczas wycieczki po szutrowej drodze kolory dno jedyny plus do to że jest duży ale konkurencja zostawia tego komarka daleko w tyle
Minusy: kiepska jakość, kiepski dźwięk

Szału nie ma
Dodana: 2011-10-01 Przez:paweł
Telewizor bez wielkiego szału, obraz smuży na N...
Plusy: dobra rozdzielczość, łatwość w użytkowaniu
Minusy: kiepska jakość, kiepski dźwięk
Użytkownik nie poleca produktu Więcej o użytkowniku


Nie jestem zadowolony z zakupu. Mam duże pomieszczenie i chciałem ogladać mecze z każdego miejsca.
Dodana: 2011-11-02 Przez:Radek
Mam 42 calowy plazma. Obraz z plazmy jest nieporównywalny z Sharp 60 cali, który smuży a kolory nie są możliwe do ustawienia według gustu oglądającego. Dziwny kontrast kolory są jakieś wyjątkowo nie autentyczne. Brak możliwości ustawienia np. autentycznego lub zbliżonego koloru twarzy. Jestem zawiedziony napisanymi pozytywnymi opiniami. Czytając komentarze pozytywne dałem się zwieść.
Plusy: dobra cena, łatwość w użytkowaniu
Minusy: kiepska jakość, mało atrakcyjny design

ja tu nie piszę o 60 cali tylko 46 a to chyba różnica i każdy widzi
A jak chodzi o TV to 60 fakt słabo wypada na tle innych bo to jedyna 60cali jakie masz w sklepie im większy obraz tym ciemniejszy
ale jak wejdziesz w porównanie TV 3 min marek to sharp 46LE630E bija je w podobnej cenie na głowę
a 42 cale właśnie miałem plazmę i ją wymieniłem bo słabo wypadała na tle tego tv
 

plejak

Banned
ja tu nie piszę o 60 cali tylko 46 a to chyba różnica i każdy widzi
A jak chodzi o TV to 60 fakt słabo wypada na tle innych bo to jedyna 60cali jakie masz w sklepie im większy obraz tym ciemniejszy
ale jak wejdziesz w porównanie TV 3 min marek to sharp 46LE630E bija je w podobnej cenie na głowę
a 42 cale właśnie miałem plazmę i ją wymieniłem bo słabo wypadała na tle tego tv

Ok zgadza się przepraszam ,przeoczyłem rozmiar.
 
Do góry