Jeśli nie TW3200, to co ??? (...z Lens Shift, do 5000 zł)

gregggor

New member
Witajcie,

przeczesuję forum w poszukiwaniu odpowiedniego projektora, i bazując na Waszych wypowiedziach i wykorzystując Projection Calculator, doszedłem do wniosku że całkiem odpowiednim rozwiązaniem do mojego pokoju będzie Epson EH-TW3200. Niestety, jest on dosyć sporych rozmiarów i chyba nie zmieści się w dedykowanej dla projektora szafce (szerokość max 45cm) a przeprojektowanie wystroju wnętrzna nie wchodzi w grę (eh te kobiety...).

Dlatego mam pytanie, czy w cenie do 5000 zł znajdę projektor o porównywalnych parametrach ale o mniejszych wymiarach, który sobie poradzi z taką sytuacją:
- ekran ma szer. 230 cm x wys. 130 cm
- odległość od projektora do ekranu 4,50-4,70 m
- dobrze, żeby miał Lens Shift (
nie wiem czy szafka pod projektor wisi idealnie na wprost ekranu)

Ten Epson jest Full HD, ale biorąc pod uwagę że u mnie w większości wyświetlane będą filmy z komputera (raczej nie full HD), to być może HD Ready też będzie wystarczające...

dzięki za fachową pomoc i poradę :)
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Od razu powiem, że nagrody za najbardziej przemyślaną instalację kina domowego roku raczej nie dostaniesz:).
Jeśli Epson nie zmieści się - a ma dokładnie 45 cm szerokości - rozwiązaniem może być Sanyo Z800 o szerokości 40 cm. Jest to projektor nieco niżej oceniany, a przede wszystkim o wiele ciemniejszy w trybach kinowych (wyłącznie ekran biały gain 1-1.2). Może mam do Sanyo uprzedzenie po serii słabych recenzji w Audio-Video, a z drugiej strony znam dobrze możliwości Epsona TW3200, chociaż TW4400/5500 są jeszcze lepsze i niestety sporo droższe.

Jeśli chcesz "zamurować" projektor na zawsze, to nie jest to dobry pomysł - co jakiś czas (100 h) trzeba w rzutnikach LCD czyścić filtr powietrza. Z drugiej strony projektor wymaga dobrego chłodzenia.

Pozdrawiam.
 

gregggor

New member
Witam!

Jeśli chcesz "zamurować" projektor na zawsze, to nie jest to dobry pomysł - co jakiś czas (100 h) trzeba w rzutnikach LCD czyścić filtr powietrza. Z drugiej strony projektor wymaga dobrego chłodzenia.

Pozdrawiam.

Tak, jestem świadomy tego jak mizernie to zaplanowałem.... Ale trudno, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Najwyżej postawię projektor na szafce ;)
Odnośnie chłodzenia - z tego co widzę to wloty powietrza są z przodu i z tylu? Czy w takim razie także za projektorem powinienem zostawić więcej miejsca? Po bokach na obudowie nie ma niczego, więc dostęp z boku chyba nie jest konieczny.

A tak podsumowując, rozumiem że jednak w budżecie do +/-5000 zł nie znajdzie się nic, co powinienem wziąć jako pod uwagę jako alternatywę dla TW3200? (nie licząc tego Sanyo)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
z tyłu jest wlot i filtr, z przodu wylot, oznacza to, ze żadna z tych stron nie powinna miec zakłoconego obiegu powietrza, czyt. zabudowana. Powietrze musi byc swobodnie zaciągane, a gorące musi miec miejsce na wydmuch
 

gregggor

New member
Dobra, trzeba będzie więc postawić projektor NA wiszącej szafce, a nie w niej...
...a jeszcze druga część pytania :)

A tak podsumowując, rozumiem że jednak w budżecie do +/-5000 zł nie znajdzie się nic, co powinienem wziąć jako pod uwagę jako alternatywę dla TW3200? (nie licząc tego Sanyo)

??
 

gregggor

New member
Nic nie piszecie, a ostatnio w Prono zaproponowano mi bardzo ciekawą alternatywę dla TW3200... Otóż: Epson TW5900

Wiem, to nowy model, ale może ktoś miał już z nim styczność?
 
Do góry