Jekie DVD do przeglądania zdjęć?

emisiu

Member
Moje pytanie jest trochę nietypowe, ale...

poszukuję jakiegoś odtwarzacza DVD który potrafi doskonale wyświetlać zdjęcia zarchiwizowane na nośniku CDR, DVD lub też opconalnie na karcie SD. (Zdjęcia w formacie JPG.)

Testowałem obecnie Panasonika s52 podłączonego do plazmy przez HDMI i jakość fotek jest koszmarna. Przede wszystkim spora pikseloza.

Fotki robię w formacie 16:9 aparatem Sony H9 który notabene też wyjście na telewizor w formacie Ful HD 1080. Przy wyświetlaniu fotek z użyciem aparatu jakość jest doskonała - dzień do nocy w stosunku do s52.

Czy znacie jakieś DVD które ładnie wyświetla fotki na telewizorach HD?
 

emisiu

Member
Fotografie w formacie HD

Moje pytanie jest trochę nietypowe, ale...

poszukuję jakiegoś odtwarzacza DVD który potrafi doskonale wyświetlać zdjęcia zarchiwizowane na nośniku CDR, DVD lub też opconalnie na karcie SD. (Zdjęcia w formacie JPG rozdzielczość HD.)

Testowałem obecnie Panasonika s52 podłączonego do plazmy przez HDMI i jakość fotek jest koszmarna. Przede wszystkim spora pikseloza.

Fotki robię w formacie 16:9 HD aparatem Sony H9 który notabene też wyjście na telewizor w formacie Ful HD 1080. Przy wyświetlaniu fotek z użyciem aparatu jakość jest doskonała - dzień do nocy w stosunku do s52.

Czy znacie jakieś DVD które ładnie wyświetla fotki na telewizorach HD?
 

mobor

Banned
To jest to o czym juz pisałem


Obecne odtwarzacze DVD mają spie...oną funkcję odtwarzania JPG
Odbywa sie to w ten sposob ze obraz jest wpierw skalowany w dół do VGA a nastepnie skalowany do rozdzielczosci telewizora. Efekt ? Taki jak u kolegi wyżej

Z tego co wyczytałem- JEDYNIE odtwarzacz 504 firmy ONKYO potrafi odczytywac JPG jako pliki HD - przynajmniej tak to zrozumiałem

Osobiscie jednak nie wiem czy nie jest lepszym rozwiązaniem zakup PS3
Sprzet jest droższy kilkaset złotych ale w zamian oferuje

- bluray (z odtwarzaniem JPG z płyt w HD)
- wbudowany czytnik wielu kart
- funkcje MediaPlayera
.....

O innych funkcjach- stricte rozrywkowych - już nawet nie wspomnę

Wracając do dedykowanego sprzętu AV. Uwazam ze sytuacja ulegnie zmianie dopiero po upowszechnieniu się odtwarzaczy HD (domowych)
Bedzie to jedna z pierwszych ewolucji które czekają ten sprzęt i na którą my-użytkownicy - jak widać, bardzo liczymy
 

emisiu

Member
Podobno ta nagrywarka http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3593
wyświetla już fotki nieporównywalnie lepiej, ale niestety nie mam jak tego zweryfikować.

W specyfikacji jest min. taki zapis (czego nie podawano w poprzednich modelach):

Zdjęcia [JPEG] Format JPEG zgodny z DCF (Design rule for Camera File system) Podpróbkowanie 4:2:2 lub 4:2:0 Kompatybilne formaty pomiędzy 34 x 34 a 6144 x 4096 pikseli
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jaka ma być klasa cenowa?
Bo możemy pokazać oferty które nie mieszczą się w Twojej klasie cenowej .
 

emisiu

Member
kiki napisał:
podaj jaka ma być klasa cenowa?
Bo możemy pokazać oferty które nie mieszczą się w Twojej klasie cenowej .

Klasa cenowa nie jest w tym wypadku sprawą pierwszo planową, jednak nie che wydać z oczywistych względów fortuny na DVD. Jeśli znasz jakiś sprzęt który sensownie oddtwarza zdjęcia to poprostu zaproponuj go, a przy okazji możesz podać orientacyjne koszty zakupu.
 

mobor

Banned
Ten Panasonic tez NIE WYPUSZCZA jpg w HD

Dane które podają o odczytywnaych roz\dzielczosciach dotyczą CZYTNIKA -jak duzy plik jest w stanie zapisac do bufora pamięci. Nie ma to NIC wspólnego z rozdzielczoscią w jakiej jest wypuszczany z urządzenia
Jesli nie chcesz stracic fortuny - jedyne wyjscie to wynalazki typu Kiss1600 czy SNAZIO... albo komp podpięty do TV
 
Ostatnia edycja:

lexoduspk

New member
Witam. Sprawdź te modele z funkcją HD-JPEG (dzięki niej zdjęcia przez złącze HDMI są wyświetlane w rzeczywistej rozdzielczości - oczywiście tylko do 2 MP):
- Philips DVP5960 / DVP5980
- Samsung HD860 / P1087
- Yamaha S 661

Funkcję HD-Jpeg posiada także Blu-Ray Samsunga BD-P1000.

Dokladnie sam nie wiem czy zdjęcia panoramiczne na tych odtwarzaczach będą odtwarzane w poprawnych proporcjach (na niektórych są zgniatane w pionie - wyjściem jest ustawienie formatu w odtwarzaczu na 4:3 i ustawienie opcji 16:9 w telewizorze, jednak wtedy jakość zdjęcia jest niższa poprzez powiększenie obrazu oraz to, że opcje te nie są zazwyczj dostępne poprzez złącza HDMI i Component) i jaka będzie ich jakość. Pytałem już o to wielokrotnie na tym forum, ale nikt nigdy nie udzielił mi odpowiedzi.

p.s.Czy Kiss-DP1600 naprawdę wyświetla zdjęcia w wysokiej rozdzielczości ??
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja tego typu slajdy z kamery HD wyświetlam na ekranie Full HD (1080p) z PC-ta lub z odtwarzacza Tvix M-4100SH. Tvix to nie klasyczne DVD ale znakomicie zastępuje te najlepsze i ma dużo dużo więcej możliwości.
 

emisiu

Member
Sydon777 napisał:
Ja tego typu slajdy z kamery HD wyświetlam na ekranie Full HD (1080p) z PC-ta lub z odtwarzacza Tvix M-4100SH. Tvix to nie klasyczne DVD ale znakomicie zastępuje te najlepsze i ma dużo dużo więcej możliwości.

Fajne, tylko ta cena :???:
 

musti

Banned
Nowa nagrywarka Sony RDR-HX750 ma funkcję foto albumu z dysku HDD. Zadałem podobne pytanie w wątku o tym modelu. Ja pójdzie HD z dysku to i pewnie z DVD.
 

oun

New member
Witam
To mój pierwszy post na forum i proszę o wyrozumiałość jeśli mało uważnie przeczytałem regulamin, a aby nie zaśmiecać podpinam się pod wątek zbliżony tematycznie do problemu który mnie nurtuje.
A mianowicie zakupiłem dość pochopnie odtwarzacz DVD marki Philips model DVP 5960 który podpiąłem kablem HDMI pod TV LCD Philips 32PF5331 i zdjęcia (jpg) w źródłowej rozdzielczości 1632x1232 pikseli otwierają się bardzo wolno na ekranie TV tj. w czasie ok 11s/zdjęcie.
I o ile jakość wyświetlania zdjęć w pełni mnie satysfakcjonuje to tempo ich przegladania przyprawia o zawrót głowy i zastanawiam się czy jest to w normie czy też taki już urok tego odtwarzacza?
Czy inne odtwarzacze też mają takie tempo przegladania plików jpg?
Jest możliwe aby to przyspieszyć?
Za rady i sugestie z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
1 - rzeczywiscie- pochopnie zakupiłeś odtwarzacz DVD Philipsa ;)
2 - w jakiej rozdzielczosci zrobiles zdjecia? Bo jesli poszalałeś i waliłeś w np 8 MPIx to będzie tak jak piszesz. Ja zdjecia robię TYLKO z mysla o oglądaniu ich na TV - dlaczego ?

EKONOMIA. Z karty 2 GB mam ponad 2000 zdjec w rozdzielczosci FULL HD. Przechowywanie 2 w pełni zapełnionych kart to koszt 1.5pln (płyta DVD Verbatim)
A teraz założmy ze chcesz zdjecia sobie wydrukowac. Od razu musisz zwiekszyc rozdzielczosc zdjec w aparacie do np 6-7 MPix i okazuje sie ze karta miesci juz tylko 300-400zdjec. Załzomy ze zapełniles sobie 2 karty 2 GB 700 zdjeciami. Idz je teraz wywołaj, kup albumy.... Zapłacisz około 1000zł i bedziesz miał za moment niezły bałagan w chacie (z albumami) ...a i tak komfort oglądania zdjec wielkosci pocztówki jest ŻADEN w porównaniu z tym co daje projekcja zdjecia w nizszej rozdzielczosci (1920x1080) ale za to na 40-42" .... A i tak nadal masz tylko 700 zdjec z 2 kart podczas gdy ja z takich samych 2 kart wycisnę ich niebagatelne 4000 ;)
Poza tym - zdjecia wykonywane z myslą o projekcji na TV mają oprócz mniejszych rozmiarów także i tą zaletę że po prostu szybciej się otwierają z odtwarzacza

Dlatego nie ma na świecie siły któa zaciągnęłaby mnie do fotografa po to by robić odbitki. To przeszłość
 
Ostatnia edycja:

oun

New member
Fotki robie aparatem 2,1 megapiksela, nie wydaje się to wiele na dzisiejsze czasy, a jednak przy przeglądaniu strasznie wolno sie otwierają. Może wskazana jakaś optymalizacja pod kątem dvd? Jak to wygląda w innych odtwarzaczach?
 
Ostatnia edycja:
Do góry