"Jednorazowa" kamera do nagrania nocą

S

SphunaR

Guest
Witam.
Pilnie potrzebuję kamery z możliwością nagrywania w nocy (jakaś noktowizyjna?). Kamera będzie używana tylko raz (żeby złapać złodzieja), dlatego chciałbym, żeby była możliwie jak najtańsza i spełniała następujące wymagania:
- możliwość nagrywania w dzień/wieczorem/w nocy (największy nacisk na noc)
- ma nagrywać z odległości około 10-15 metrów tak, żeby dało się zobaczyć twarz.

Bardzo proszę o pomoc, mam nadzieję, że mi pomożecie z wyborem gdyż nie znam się na tym sprzęcie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ma byc reczna przenosna kamera, czy tez kamera do monitoringu?
Taka reczna na raz, to pewnie Sony, uzywana np. Mialem kiedys taka i widziala w pelnej ciemnosci. Idealna na imprezy :) Podejrzewam ze na allegro teraz kosztuje grosze.
Natomiast jak to ma byc do monitoringu (czyli calonocne nagrywanie) to wystarczy kupic odpowiednia kamere nocna do rejestratora, ale pierwsza opcja bedzie dla Ciebie lepsza jak sie domyslam i tansza.
Sa jeszcze wifi podlaczane do PC, ale tutaj juz niech ktos inny sie wypowie.
 
S

SphunaR

Guest
Obojętne czy do monitoringu, czy przenośna - umieszczę ją pod dachem, a nawet jakby ją zalało to żadna strata, bo tak jak pisałem - ma być do użytku na jedną noc jeśli się uda.

Zapomniałem dodać, że musi pomieścić zapis obrazu przez noc, bo nie wiem o której dokładnie zjawia się złodziej. Więc albo obraz musi mało zajmować, żeby się to zmieściło albo musi być możliwość zapisu na dysk zewnętrzny (obojętne czy przez sieć na komputer, czy na jakiś nośnik.

A pamiętasz jaki konkretnie model tego Soniaka?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ciezka sprawa, powina miec moze nagrywanie w podczerwieni (nie wiem czy rozpoznasz twarz, chodzi też o odleglosc, itp.) i opcje wyłączenia diody z przodu, by zlodziej się nie zorientował. Diodę najwyzej zamalujesz czarnym pisakiem. Co ten zlodziej Ci wyrządza? Moze po poprstu poczekac na niego z kolegami i kijem do baseballa?
 
S

SphunaR

Guest
Coś w rodzaju kradzieży rowerów sprzed np. sklepu. Nie wiadomo kiedy, przychodzi, bierze i znika. Z tego powodu policja nic nie zrobi.
Czekania byłoby ciężkie - może przyjdzie dzisiaj, a może za 3 dni? I czekać tak przez xxx godzin...

Wracając do tematu: byłoby coś taniego spełniającego moje wymagania?

Znalazłem Logitech Alert 700n, ale niestety nie mogę znaleźć jej do kupienia i cena pewnie też nie pozwoli na zakup. Jednak spełniałaby wymagania - nagrywanie do 15m, widoczność w nocy, a w dodatku wykrywanie ruchu.

A coś z takich kamer: http://www.eltrox.pl/kamery-przemyslowe-kamery-z-reflektorem-ir-c-29_40_33.html?zenid=61c016aa0beb4c853659712452ab3432 ?
 
Ostatnia edycja:

joker

New member
z 15m to ty twarzy nie rozpoznasz.
Chyba że kamera będzie miała rozdzielczość UHD ale też pewności nie ma.
Raz na targach widziałem taką kamerę do robienia zdjęć chuliganom stadionowym za jednym razem robiłam zdjęcie prawie połowie stadionu, tylko rozdzielczość tego zdjęcia była gigantyczna, jednym słowem nie stać Cię. Dwa oświetlacz podczerwieni na odległość 15m musi być naprawdę spory, jak szeroko ma oświetlać przedmioty?
Może jakiś przykład, kamera SD 704x576 +oświetlacz niby o zasięgu 15m a tak naprawdę 5m, z odległości 5m policja nie potrafiła zidentyfikować osoby, dopiero jak gość wszedł praktycznie pod kamerę z odległości 1-2m dało się człowieka zidentyfikować. Kamery z rozdzielczością 1Mpix pozwolą pokazać nie co więcej szczegółów ale potrzebują więcej światła podczerwonego, 2Mpix z 5m powinny pokazać tyle szczegółów co SD z 2m pod warunkiem dobrego doświetlenia. Taniej będzie ustawić czujkę z reflektorem jakimś silniejszym, spokojnie powinno spełnić rolę odstraszacza.
 
Do góry