JBL Studio 280 vs Klipsch RF-52 II

deratus

New member
Zastanawiam się nad zakupem kolumn JBL Studio 280 oraz Klipsch RF-52 II. Najczęściej słucham muzyki stosunkowo cicho (wiadomo sąsiedzi :), chociaż i zdarza się tzw. dołożenie do pieca). Rodzaj muzyki to pop, elektronika, czasami jakiś film. Które z powyższych zagrają najpełniej , szczególnie eksponując niskie tony właśnie przy takim trybie słuchania (lub może inne propozycja). Gdzieś na forum przeczytałem opinię, że JBL gubiły wiele szczegółow podczas tego typu odsłuchu. Pomieszczenie 27m2, napędzać to będzie Harman Kardon HK3700
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obie kolumny zagrają dynamicznie mocnym basem. Do Studio 280 powinieneś porównywać RF62. Do listy możesz też dopisać kolumny Paradigm. To czy kolumny zagrają dobrze już przy cichym odsłuchu zależy też od wzmacniacza. Najlepiej wybierz się na odsłuch.
 

deratus

New member
Faktycznie moim pierwszym wyborem były JBL-e, ale spotkałem się z opinia na forum audio.com.pl, cyt. "Słuchałam jbl 280 ale nie wiem z czego to wynikało - przy cichym słuchaniu nie słyszałam dźwięków, które pojawiły się przy zwiększeniu głośności - porównując do innych kolumn przy podobnej głośności ONE były słyszalne
icon_smile.gif
"
 

d@miano

New member
Ja mam 25m2 i RF 42 II i nie mogę powiedzieć ze są za małe, a i na brak basu narzekać nie mogę.
Słyszałeś w ogóle te kolumny kiedyś,bo mam watpliwości.
Cieszę się, że jesteś zadowolony z dźwięku. Najważniejsze, żeby odpowiadał on Tobie :eek:k:
Słyszałem Klipscha RF tylko większe 62 i 82, ponieważ takie biorę pod uwagę przy zakupie.
Ja lubię spory bass, dlatego nie wierzę, żeby na większym metrażu RF-42II z małymi głośniczkami pompowały obszerne niskie tony.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zalezy co kto oczekuje i jaki bas lubi ;) Wiesz Klipsch maja bardzo wysoka skutecznosc a wiec potrzebuja stosunkowo malo pradu ze wzmacniacza aby graly glosno i moze to w jakims stopniu pomaga tym mniejszym RF grac dobrze w 25m2. Moje JBL maja jeden woofer 16,5cm i graja w ok 23m2 i wg mnie jest oki. Sadze jednak ze na 25m to juz lepiej jest kupic kolumne wieksza. Zestawiasz JBL 280 do Klipscha, JBL w tej seri gra oczywiscie w swoim stylu ale troche bardziej kulturalnie, klipsch to granie bardzo do przodu, z wielkim rozmachem, wyeksponowane skraje pasma i super skutecznosc takze w bezposrednim starciu Klipsch na pierwsze wrazenie moze sie okazac dynamiczniejszy, glosniejszy i "lepszy" od JBL, ktory jest bardziej stonowany i uniwersalny.

Jak lubisz spory bas to moze dobrym wyjsciem jest zakup muzycznych kolumn i wsparcie ich subwooferem odcietym na sam dol ok. 50hz. Wtedy kolumny buduja scene a bas jest konkretny z suba.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Faktycznie moim pierwszym wyborem były JBL-e, ale spotkałem się z opinia na forum audio.com.pl, cyt. "Słuchałam jbl 280 ale nie wiem z czego to wynikało - przy cichym słuchaniu nie słyszałam dźwięków, które pojawiły się przy zwiększeniu głośności - porównując do innych kolumn przy podobnej głośności ONE były słyszalne
icon_smile.gif
"
Dobra zagadka dla laryngologa.
Tak na poważnie przy tym pomieszczeniu co masz to JBL Studio 280.
 
Do góry