JBL BAR 5.1 czy Magnat Shadow 209+amplituner

evolv

Member
Cześć,

z góry uprzedzam, że w temacie audio jestem zupełnie zielony. Zastanawiam się nad dwoma zupełnie odmiennymi rozwiązaniami do mieszkania.
1. JBL BAR 5.1 (lub jakiś inny soundbar o dźwięku przestrzennym, jeżeli jest coś innego godnego polecenia).
2. Dwie kolumny podłogowe Magnat Shadow 209 + jakiś amplituner średniej półki (pewnie Onkyo TX-8150 lub Yamaha RX-V483).
Salon połączony z kuchnią 18m2 (kwadrat). Mieszkanie w bloku. Głównie chodzi o oglądanie TV, filmów i seriali. Rzadziej muzyka. Od czasu do czasu PS4.
Ciężko mi powiedzieć na czym najbardziej mi zależy, bo dotychczas większość materiałów (filmy i seriale) oglądałem na laptopie a TV służył tylko do oglądania telewizji. Myślę, że jednak bardziej mi zależy na fajnych wrażeniach przy oglądaniu filmów, niż na dźwięku przy słuchaniu muzyki. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

evolv

Member
na soundbar 3 tys, na głośniki + amplituner 4,5 tys. W grę wchodzą jednak tylko soundbar lub dwie kolumny podłogowe, przy czym jeżeli kolumny to koniecznie w kolorze białym, więc wybór dość mocno ograniczony. Skłaniam się ku JBL BAR 5.1 zwłaszcza, że kiki ma dobrą cenę.
 

Rafal7

Banned
Kup sobie dwie kolumny podłogowe plus amplituner stereo
Jakość dźwięku będzie bardzo dobra, w cenie 4500 można złożyć bardzo dobry zestaw.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Przy tych założeniach i metrażu myślę że JBL Bar 5.1 będzie dobrym rozwiązaniem - chyba że zmienia się priorytety i muzyka zacznie dominować to rzeczywiście fronty i wzmacniacz.
 
Do góry