Jamo s606 vs s608

zeon

New member
Witam.
No i zaczelo sie, juz mialem kupic zestaw kolumn jamos606 i sub 200
Lecze zobaczylem s608, i pytanie czy warto zmieniac i doplacac tych pare stowek :(

Sprzet w chwili obecnej jeszcze by gral z amp Yamaha RX-V459.

Wczesniej mialem wlasnie ten amp i kolumny tannoy (nie pamietam ktore .. male masywne plastikowe :)

Nie moge jakos porownania znales tych kolumn i pytanie czy warto.

Pokoj ok 4x4,
tv45%
filmy 20%
ps3 20%
muza 15%
Prosze o porade..
 

Kejup

Member
Bez reklam
Podepnę się pod ten temat. Czy warto dopłacać do jamo s 608 (na papierze prezentują się lepiej od 606)?

Pozdro!!!
 

zeon

New member
hmmm mysle caly czas.... S608 ma dodatkowy glosnik sopranowy, i wieksza "dolna kolumne" 10 cali a nie 8 jak w S606

ale dalej nie wiem...


Taki maly monolog :)) a moze C405?
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Na chłopski rozum s608 powinny brzmiec lepiej, szczególnie w stereo ale czy warto dopłacać?
Prokop jak Twoje s606 spisują się z HK avr255 (czy naprawde słychać różnice pomiędzy s602 a s604 bo piszą, że warto zainwestować w s604 tylko w zestawach s606 i s608 są z s602?).
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
Na chłopski rozum powinny brzmieć podobnie, średnica i góra są przetważane przez takie same głośniki w obu modelach, oczywiście pozostaje kwestia wpływu zwrotnic na brzmienie itp. Dolny zakres, trudno ocenić nie słuchając kolumny. Co do 606 nie mam zastrzezen (za te pieniadze). Trochę za dużo dołu (w 608 pewnie jeszcze wiecej) ale autokalibracja w H/K sobie z tym radzi.
Jeśli chodzi o różnicę 602 a 604 to jest napewno. Czy warto przeplacać? Jeśli ktoś słucha muzy w systemie 5.1 to warto. Dołu w tych kolumienkach nawet nie ma co porownywać . 602 brzmia jak kartonowe pudelka, 604 natomiast moga spokojnie grac muze bez subwoofera. No ale sama wielkosc 604 juz o czyms swiadczy, 602 przy nich wydaja sie smiesznie male.
PS. Ja tez kupilem zestaw, po czym sprzedalem 602 dolozylem bodaj 400zl i kupilem 604, dla mnie bylo warto. Sami ocencie wasze potrzeby i wielkosc portfeli ;-)
 

zeon

New member
Ok sredniotonowy :)

Sluchajcie zauwazylem ze stanial model C405, jest wlasciwie w tej samej cenie.
Podobno duzo lepszy niz S606 i S608?
Co o tym sadzicie?

Niestety nie moge teraz za bardzo gdzies na odsluch jechac bo nie mam czasu :(

Pozdrawiam
 

tom0987

New member
jamo s 608 hcs 3 czarny

witam
posiadam ten zestawik s 608 hcs3 +sub 300 od miesiaca czasu ,zestawik kolor czarny , prezentują sie wspaniale co do grania wiele nie mogę powiedzieć bo podłączone na razie do starego kina domowego , ale od wtorku będzie już avr 255 wiec coś wiecej będę mógł powiedzieć, co do 602 tylnych są za słabe do tego zestawu lepiej zainwestować w model 604. Co do porównania z s606 wyglądają dużo bardziej agresywniej z tym dodatkowym głośniczkiem,pozatym s 608 są całe w kolorze czarnym a nie tak jak s 606 w graficie . Po podłączeniu harmana avr 255 dam znać jak to wszystko będzie grało . Już mi szkoda sąsiadów :),
 

radek75

New member
Witam.Zastanawiam się czy będzie róznica w odsłuchu ,jakości dźwięku ,przy normalnym słuchaniu pomiędzy s 608 a 606 .Jak mi się wydaje ,sama moc głośników to nie wszystko.Nadmieniam że nie jestem audiofilem ani żadnym znawcą muzyki.Poprostu ot zwykłym słuchaczem i tyle. Pozdro dla wszystkich,
 

porter_1983

New member
Dołączę sie do tematu co myślicie o Jamo S 506 do pokoju 17m2 + Yamacha RX-V673 zależy mi na AirPlay. Dodatkowo jeszcze Subwoofer który będzie odpowiedni na tą powierzchnię Jamo SUB210, SUB260, SUB360, SUB 660.
 
Ostatnia edycja:

adrianszef

New member
Ja dopiero dziś zamówiłem ten ampli ale z głośnikami jamo 606. Jak podłącze to się wypowiem, lecz wcześniej śledziłem dość długo temat i również polecano mi 506. Jak podłącze sprzęt to napiszę jak wrażenia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dołączę sie do tematu co myślicie o Jamo S 506 do pokoju 17m2 + Yamacha RX-V673 zależy mi na AirPlay. Dodatkowo jeszcze Subwoofer który będzie odpowiedni na tą powierzchnię Jamo SUB210, SUB260, SUB360, SUB 660.

Dobre kolumny, aczkolwiek w muzyce jak dla mnie w tej cenie QQ 5000 lepiej zagrają. Może kwestia gustu. Co do suba to model 660 jest zupełnie inną konstrukcją niż poprzednie wymienione. To sub zamknięty który dobrze zagra również w stereo. Pozostałe posiadają bodajże szczelinowe otwory BR i bas będzie mniej kontrolowany w muzyce ale da większe ciśnienie w filmach na KD. Ogólnie jak bym miał brać to warto zapolować na starsze modele Jamo 250/300 lub 650. Brzmienie praktycznie takie samo a cena niższa. Na 17 mkw i 210 by starczyła ale jak lubisz więcej basu to dobrym wyborem będzie 250/260. Mocniejszych raczej nie ma sensu.
 

porter_1983

New member
Ja dopiero dziś zamówiłem ten ampli ale z głośnikami jamo 606. Jak podłącze to się wypowiem, lecz wcześniej śledziłem dość długo temat i również polecano mi 506. Jak podłącze sprzęt to napiszę jak wrażenia

Daj znac jak sie sprawuje zestaw :) ja sie wacham miedzi 506,606,608 ale na ten metraż chyba 506 wystarcza w zupełności aha jaka jest roznica miedzy ampli RX-V671 a V673?
 
Do góry