Jamo S606 - sens wymiany na inny zestaw

Mirek2407

Member
Witam.

Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie forumowiczów, otóż zastanawiam się nad zmianą obecnie użytkowanego zestawu czyli Onkyo TX SR504e + dvd onkyo dv-sp405 + Jamo S606 5.0 + Sub Jamo J10 na coś innego w cenie do ok 5tys za amplituner (wstępnie myślę o Onkyo TX-NR656) plus zestaw kolumn 5.0 tylko czy w tym przedziale cenowym ewentualna zmiana sprzętu przyniesie znaczącą poprawę jakości brzmienia?
Ze względu na dość skromne możliwości odsłuchu w okolicy postanowiłem zasięgnąć porady na początek tutaj na forum. I ewentualnie później spróbować posłuchać zestawu jeśli będzie to miało sens.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam jamo s608.
Powiem ci ze te kolumny to jedna wielka pomylka w stereo. Cokolwiek innego kupisz bedzie chyba lepiej xD
 

Mirek2407

Member
Właśnie tak też mi się wydaje, że w stereo te kolumny grają dość przeciętnie tylko zastanawiałem się czy to nie wina mojego słabego amplitunera czy też ustawienia kolumn u mnie w pokoju jednak i Ty widzę masz podobne odczucia. Myślałem nad MA MR6, Tonsil Maestro III lub coś z Pylona niemniej nie mam zbytnio gdzie móc ich posłuchać. Zapomniałbym pokój 18m2.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pylon, Zensor, Heco (te mam), Fune, MA Silver, To taka "normalna" polka cenowo/jakosciowa jak dla mnie.
 

Mirek2407

Member
A macie jakąś propozycje konkretnego modelu seta 5.0 abym wraz z amplitunerem zmieścił się w budżecie ok 5 tys?
 

Mirek2407

Member
blackninja zestaw, który proponujesz bardzo mi się podoba jednak cenowo wykracza poza moje finanse, które i tak już zostały nagięte tu niezadowoleniu mojej piękniejszej połówki. Ciekaw jestem jak grają te JBL i czy jest w nich wystarczająco niskich tonów aby zagrały bez suba w moich 18m2.
 

Mirek2407

Member
Tak na suba na pewno warto dozbierać, póki co szukam miejsca w Krakowie lub okolicy gdzie mógłbym posłuchać zestaw zaproponowany przez blackninja bo wizualnie i pod względem specyfikacji bardzo mi się podoba.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Obojętnie czy wybierzesz JBL ,Monitor Audio czy Pylon Audio grać to będzie lepiej od Jamo
W przypadku tego Jamo pomijam już fakt że producent użył niezbyt wyrafinowanych przetworników co ma odbicie w cenie najbardziej fatalne okazało się umieszczenie głośnika niskotonowego z boku obudowy .Praktycznie taka konfiguracja nie ma uzasadnienia technicznego a jedynie wizualne ,gdyż kolumna taka może być wąska .Samo umieszczenie głośnika z boku obudowy sprawia kłopoty, bowiem w przeciwieństwie do klasycznego rozwiązania dźwięk dociera nie bezpośrednio, ale po odbiciu .Bardzo rzadko się zdarza aby kolumny tego rodzaju grały dobrze ,osobiście spotkałem się z tym tylko w przypadku kolumn Canton Karat Jubilee które rzeczywiście grały nieźle
Monitor Audio MR6 są niezłą propozycją ale musisz się liczyć z tym że ich równowaga tonalna jest przesunięta w stronę niskich częstotliwości ,bardziej wyrównane są MR4 ,które z kolei mają mniejszy "zasięg basu" ale jeżeli ich brzmienie będzie wsparte subem nie ma problemu .Ogólnie kolumny tego producenta świetnie się sprawdzą w muzyce wokalnej ,instrumentalnej ,jazzowej nie nadają się do "łomotu" ani szybkiej muzyki - w tej kwestii lepiej się spiszą JBL
Jest jeszcze jeden model który możesz wziąć pod uwagę - Tannoy Mercury 7.4 dużą zaletą tej konstrukcji (oprócz dźwięku ) jest stosunkowo proste obciążenie dla wzmacniacza /amplitunera
 
Do góry