Jamo S606 HCS3 czy Quadral Quintas 5000

jacek75

New member
witam,
mam prośbę o doradzenie które głośniki wybrać do Onkyo-608, Jamo S606 HCS3 czy Quadral Quintas 5000, pokój niecałe 16m2 w przyszłości docelowo 25m2, jestem w stanie dopłacić do Jamo tylko pytanie czy jest sens, które lepiej zagrają, w przyszłości planuje dokupić subwoofer.
z góry dzięki za rade

pozdrawiam,
jacek
 

alex1

Member
Da się wyczuć zdecydowaną różnicę QQ5000 w stosunku do QQ6000 ? Pytam bo te drugie to nowość i nie mają w salonach :( żeby posłuchać
 

krisder

New member
Bez reklam
Do obecnego metrażu QQ5000 są w sam raz. Jeżeli masz zamiar docelowo umieścić sprzęt w pokoju 25m2 to już te zestawy, które polecają koledzy.
 

jacek75

New member
czyli rozumiem porównując do Quadral Quintas 5000, lepszym wyborem są Jamo S606 HCS3, zastanawiałem się jeszcze czy trochę nie powiększyć budżetu i zakupić Jamo S608 HCS3 tylko czy w przypadku takiego pomieszczenia (zakładam docelowe 25m2) warto dokładać, zwłaszcza że nie jestem żadnym audiofilem czy nie lepiej od razu dokupić do kina subwoofer zastanawiałem się nad Jamo 200 lub 210..
 

alex1

Member
to jeszcze się podepnę do tematu żeby nowego nie zakładać, powiedzcie koledzy - decydując się na głośniki z "dziurą - bass reflex" z tyłu, jaki odstęp od ściany powinienem założyć aby zestaw spełniał swoje właściwości ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wszystko zależy od kolumn, czasem producent bierze pod uwagę wzmocnienie basu przez tylny bassreflex i bliskie ustawienie przy ścianie.
 
Do góry