Jamo 608 , Rott Oli50,rx8 ???

tomaliki

New member
.... a moze cos innego
-Salon 35m2
- film 30 % , muzyka 70 % ( różna , dance-clubowa ,chciałbym równiez, aby tacy wykonawcy jak Sting, Chris Rea ładnie zabrzmieli. )

Zalezy mi naprawde na dobrym dzwieku i miekkim basiku :wink: ( cicho gra muzyczka z doraznym, głębokim basikiem )
Do tego doradzcie jaki zakupic ampli.
Kwotowo do 4 tys za wszystko
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Troche dziwne zestawienie kolumn. Jamo 608 tu za bardzo nie pasują, to typowe budżetowe kolumny. Ja bym brał Oli50 - potężny miękki bas:) choć RX8 to troche wyższa półka. Dobrze też grają Paradigm 11v7 - tu bas już twardszy. Tylko w 4tyś to nie zmieścisz się z amplitunerem czy wzmacniaczem.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
JBL Studio 190 lub trochę tańsze 180 (mniej basu, ale za to większa jego kultura). Amplituner Onkyo 616. Polecam.

Poza tym nie napisałeś czy cena ma dotyczyć stereo czy 5.0 a może 5.1.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Napisał, że dance i klubowa. Poza tym lubi basik. Powtarzam: JBL Studio to dobry wybór. Jedynie za partie wokalne sobie nie dam ręki uciąć. Jakby napisał, że lubi Adele, Lande del Rey czy inną Eve Mendez to bym nie polecał. Tutaj recenzje audio:
JBL - Studio 180 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio
JBL - Studio 190 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio

Poza tym jeśli ma na wszystko 4000 to i głośniki muszą być "best value for money", a tutaj w tej kategorii te JBLe są znakomite.

Generalnie do takiego zastosowania lepiej JBL Studio 180, tylko przy tej powierzchni jest ryzyko, że bas może zginąć, stąd propozycja trochę mniej kulturalnych/ułożonych 190.

I jeszcze czemu ampli to zły pomysł do 70%? Przecież nie wzmak stereo. 1/3 zastosowań to nadal sporo. A jak ogląda filmy to się ampli nada.

Pzdr,
S.
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
.... a moze cos innego
-Salon 35m2
- film 30 % , muzyka 70 % ( różna , dance-clubowa ,chciałbym równiez, aby tacy wykonawcy jak Sting, Chris Rea ładnie zabrzmieli. )

Zalezy mi naprawde na dobrym dzwieku i miekkim basiku :wink: ( cicho gra muzyczka z doraznym, głębokim basikiem )
Do tego doradzcie jaki zakupic ampli.
Kwotowo do 4 tys za wszystko

Trochę mocny rozrzut. Do 4k to chyba tylko używki. Skoro 70% muza to jakiś wzmak. Np za ok. 2k kupisz denona 1500/1510 i do tego jakieś głośniki. Na pewno nie S608 bo to zestaw budżetowy ale za 2k ani na Oli ani na RX nie starczy. Może warto pomyśleć o JBL studio 190 i mnie więcej by się to zamkło ok 4.5k. W tej muzyce JBL może być OK
 
Do góry