jakość sygnału

robert_

New member
czy wielkość anteny do Nki i jakość konwertera ma wpływ na jakość i siłę sygnału ? rozmawiałem juz z dwoma czy trzema firmami które tym się zajmują i otrzymałem odpowiedź że nawet zmieniając konwerter i zwiekszając średnicę anteny poprawie parametry o jakieś 5 %. czy ktoś ma w tej kwestii jakieś doświadczenie ? jaki konwerter i jak duży talerz kupić ??? kasa nie ma znaczenia pod warunkiem że jakość będzie najlepsza z możliwych.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Moim zdaniem ma - przykład sąsiad zainstalował zestaw nki (zwykły nbox) i na podstawowym transporderze (kanał 20, 40) ma jakośc w granicach 50-60 , siła 50%.W słabych warunkach atmosferycznych padający śnieg były momenty całkowitego zaniku sygnału.Mieszkam trzy balkony dalej i mając antenę Triax TD 100 , konwerter Golden Interstar Platinum X mam jakośc 96-100% , a siła (mniej ważny parametr)91%.Dodatkowo On ma problemy z odbiorem kanału 13-TVN HDtest , ja nie mam żadnych problemów z odbiorem tego programu.Sumując Nka potrzebuje naprawdę bardzo dokładnego ustawienia anteny (czasem o jakości decydują milimetry )więc większa czasza daje lepsze warunki odbioru sygnału.
 

robert_

New member
tez zaczęły mi się problemy z TVN HD ale pomyślałem że to coś u nich. no nic chyba będę musiał jednka kupić i antene i konwerter bo inaczej się nigdy nie dowiem co jest nie tak.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Z tego co wiem to zeby odbierac TVNHD bez problemów to antena mus miec srednice min 70cm. Co do jakosci i siły . Mozna powiedziec tak "tu wielkość ma znaczenie" :) Im wieksza czasza tym później starcisz sygnał w złych warunkach atmosferycznych. Ja mam 90 cm i jak była burza to obraz rwał mi sie dopiero gdy spadło ponizej 20%.
 

Rodrik_AR

New member
Większa antena nie zawsze oznacza lepszą jakość w gorszych warunkach atmosferycznych.
Należy pamiętać, że bardzo duża antena umieszczona w miejscu narażonym na podmuchy wiatru działa jak żagiel. Czym większa tym bardziej może się odchylać i tym samym tracić zasięg. Duża antena wymaga też bardzo solidnego mocowania z powodów jak powyżej.
Tak więc doradzam uwzględnić specyfikę miejsca mocowania przy doborze wielkości czaszy.

Pozdrawiam:)
 

robert_

New member
przemas45 napisał:
Jakość, grubość i długość przewodu antenowego też ma znaczenie.

u mnie to będzie ze 3-4 m. jaki kabel antenowy proponujesz ? jak mam zamiar zmienić antene, konwerter to i nie zbiednieje jak zmienie kabel.
 
Do góry