Jakość DVD z projektora

bednarek050

New member
Witam wszystkich
Mam zamiar kupić projektor i po przeczytaniu wielu postów myślę o BenQ w600+ lub Acer H5360 (na tyle mogę sobie narazie pozwolić). Wiem że było już pisane na ten temat wiele, ale opinie są bardzo różne (głowę to mam już chyba o rozmiarach porządnego globusa :)
Czy faktycznie obraz filmów DVD jest tak kiepski jak niektórzy piszą?
Mój odtwarzacz DVD mógłbym podłączyc kablami przez Component (jest jeszcze funkcja progresif scan - jeżeli to coś poprawi? ) Blu ray moze kiedyś.
Wiem że najlepiej by było zobaczyć to u kogoś na żywo i przekonać sie samemu , ale jak narazie mogę liczyć tylko na Wasze opinie.
Pozdrawiam wszystkich.
 

meszrum

Member
jest nie tyle kiepski, co nieakceptowalny w a.d. 2011.
znacznie lepiej będą wyglądać dvd-rip'y odtwarzane z pc przy pomocy ffdshow, który przynajmniej ma kilka niezłych filtrów, którymi można nieco podciągnąć obraz.

jeżeli masz zamiar kupić projektor, to źródłem winno być cokolwiek w rozdzielczości minimum 720p połączone dvi albo hdmi.
 

redlum

New member
Bez reklam
zależy też jaki chcesz mieć ekran i z jakiej odległości będziesz oglądać - bo np 100 cali z 3m - to zauważysz każdą niedoskonałość materiału
 
Ostatnia edycja:

P_M_

New member
jest nie tyle kiepski, co nieakceptowalny w a.d. 2011.
znacznie lepiej będą wyglądać dvd-rip'y odtwarzane z pc przy pomocy ffdshow, który przynajmniej ma kilka niezłych filtrów, którymi można nieco podciągnąć obraz.

jeżeli masz zamiar kupić projektor, to źródłem winno być cokolwiek w rozdzielczości minimum 720p połączone dvi albo hdmi.
Ty cos mieszasz, bo jak dvdrip moze byc lepszy od oryginalu? Zwykle divx jest sporo pomniejszony...
Inna bajka, ze odtwarzacze stacjonarne tez miewaja rozne filtry, a jeszcze inne przeskalowuja do fullhd i nawet niezle im to wychodzi.
Jestes mocno nie na czasie.

Oczywiscie warto miec projektor. Jesli nie bedziesz ogladac z bliska, to bedzie OK.
 

meszrum

Member
Ty cos mieszasz, bo jak dvdrip moze byc lepszy od oryginalu? Zwykle divx jest sporo pomniejszony...
Inna bajka, ze odtwarzacze stacjonarne tez miewaja rozne filtry, a jeszcze inne przeskalowuja do fullhd i nawet niezle im to wychodzi.
Jestes mocno nie na czasie.

Oczywiscie warto miec projektor. Jesli nie bedziesz ogladac z bliska, to bedzie OK.


otóż wyobraź sobie, że używam projektora od 2004 roku i nim nastała era HD, to moim źródłem były dvd-r bądź dvd-rip.
odnoszę wrażenie, że nie odtwarzałeś zbyt wielu filmów na PC połączonego z projektorem i chyba nie miałeś do czynienia z ffdshow.

front1.png

to co jest w po lewej stronie to filtry, których nie posiada żaden stacjonarny odtwarzacz [choćby w 5%]. dzięki nim można uzyskać o niebo lepszy obraz, aniżeli ze stacjonarnego odtwarzacza.
najlepiej nadawać się będą ripy grup związanych z fileheaven - np. prodji, unseen, etc. [3/4 rozmiaru oryginalnego filmu].

choć jeżeli twierdzisz, że przeskalowane dvd wygląda akceptowalnie, to pochodzimy zdecydowanie z innych światów.
 
Ostatnia edycja:

raus

New member
Ale jeśli dvdrip przeskalowany z filtrami wygląda znośnie to dvd przeskalowane z filtrami powinno wyglądać jeszcze lepiej.
 

cezar1972

New member
Ja na swoim proju z odległości ok. 2,5 m oglądam obraz, który ma w podstawie jakieś 1,8 m długości i nie narzekam. Oczywiście obraz z DVD jest znacznie gorszy od BR, ale nie na tyle, żeby nie można było go oglądać. Poza tym są różnie wydane DVD, tak samo zresztą jak różnie wydane BR (edycja specjalna Władcy Pierścieni na DVD jest nagrana świetne, moim zdaniem obraz jest w sumie lepszy niż z wydania BR filmu Mama Mia). Zresztą jakość obrazu, którą jesteśmy w stanie zaakceptować to sprawa bardzo indywidualna. Ja zrobiłem prosty test: obejrzałem film z DVD najpierw na swoim 26-cio calowym LCD-ku, a następnie na projektorze - obraz o przekątnej jakieś 80-90 cali. Jakość na LCD - super, jakość na projektorze - jak dla mnie całkowicie akceptowalna. Różnica w ogólnym odbiorze filmu i ogólnej przyjemności z projekcji - projektor zmiażdżył LCD - główną przyczyną była wielkość obrazu. Przy przyzwoitym nagłośnieniu (ampli + zestaw kolumn 5.1) wrażenia dorównują, a nawet przewyższają te z kina (brak sąsiadów siorbiących colę i ciamkających popcorn oraz dzwoniących komórek, dopasowana do upodobań głośność projekcji i charakter dźwięku).
Tak więc - najlepiej sam sprawdź, czy jakość DVD na projektorze jest dla Ciebie akceptowalna. Może możesz obejrzeć coś w pracy na projektorze lub zabrać projka z roboty do domu (np. na weekend).
 
Do góry