Jakiego samsunga wybrać? UE46D6500 czy PLAZMA

piterq1991

New member
Witam!

Planuję zakup telewizora dla rodziców. Nie wiem na jaki się zdecydować. Chciałbym nie wydawać dużej kwoty.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 25-30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost jak również trochę bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? początkowo będzie stać, możliwe, że później na ścianie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? duże nasłonecznienie ranem, później słońce się chowa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? połączenie z internetem (IPLA)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja cyfrowa
10.Jakie urządzenia ? filmy z dysków zewnętrznych, a w przyszłości jakieś kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-6H
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem..
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, programy informacyjne, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? rzadko, ale tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raz na pół roku może się zdarzyć
16.Preferencje co do marki ? Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? min. 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ...
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 40% dzień 60% noc
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4tys.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie wiem...


zastanawiałem się nad UE46D6500. Parę razy widziałem na allegro dopiero co kupione TV z drugiej ręki w kwocie 3,5tys. Lecz ostatnimi czasy zastanawiam się nad Plazmą. Ich przewagą jest wielkość matrycy. Już sam nie wiem na co się zdecydować. Rodzice nie są znawcami TV. Dla nich byle, żeby był. Ale ja również będę korzystać z TV :) Jeśli TV kosztowało by 3 tys lub mniej to też byłoby fajnie. Tylko tam w salonie min. to 46". Kuchnia połączona z salonem + jadalnia na dodatek.
Obecnie u siebie posiadam LE37C650 i z tego telewizora jestem bardzo zadowolony! A może PS51E550, UE46D6200?
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Piotr
 
Ostatnia edycja:
Do góry