Jakie ustawienia dla LG C3

ewoky

New member
Byłem i jestem nadal posiadaczem plazmy Panasonic G30 50'. Plazma zawsze była dla mnie wzrorem, jeśli chodzi o obraz. Obecnie od 2 miesięcy posiadam również OLED LG C3 65' i moja szczęka opadła a obecnie nie mogę jej podnieść od momentu skalibrowania (kalibrowałem na podstawie pliku,który dostałem od Kiki'ego i pliku,który był umieszczony na tym forum). Może ktoś opisać,na czym polega u Was niezadowolenie z obrazu ? Dopiszę tylko,że po wyjęciu OLED'a z pudła odjąłem tylko kolory na +40 bo były przejaskrawione +60. Była u mnie ekipa z kalibrujTV i ... nie podjąłem się kalibracji profesjonalnej bo jak Pan powiedział "obraz idealny po mojej kalibracji". Zasugerował jedynie,że jeśli będę chciał,to moge ponownie wezwać ekipę do kalibracji. Moim zdaniem wszystko zależy jaki provider dostarcza kanały TV i z czego korzystamy (naziemna,satelita,czy cyfrówka). Ja korzystam z Vectry (podstawowe kanały,które są dostarczane cyfrowo - nie DVBT2) plus Canal+ Online. Obraz doskonały. Filmy Disney+,Netflix,HBO Max - tutaj również obraz doskonały. Jedynie Netia TV dla mnie to porażka i nie jest to spowodowane łączem i OLED'em (mam 1gb/s).
Może moja wypowiedź była przedwczesna. Na razie jedynie zawiesiłem TV na uchwycie i go włączyłem, żeby sprawdzić czy działa. Odpaliłem jakiś serial z amazona prime. TV sam wybrał tryb filmmaker mode. Popatrzyłem przez chwilę i wyłączyłem.
Zapewne jak pozmieniam ustawienia to obraz mnie bardziej zadowoli.
 
Do góry