Jakie stojaki pod tylne kolumny?

przemesce

New member
Witam,
Tak jak w temacie prośba o wskazanie jakichś stojaków pod tylne kolumny (Jamo S506)..
Nie chcę żeby kable leciały po ścianie stąd pytanie..
Co polecacie?
Z gory wielkie dzieki..
Pozdrawiam,
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Stojaków/standów jest multum, i tylko od ciebie i twojego budżetu zależy jakie kupisz. Ja kiedyś pod Jamo i teraz pod Oli mam zwykłe Stojaki Standy pod kolumny głośniki wys. 90cm (2927522259) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., i mnie wystarcza. Dobierasz sobie kolor i wymiary podstawy. Oczywiście są i droższe, lepiej wykonane, ale i cena wyższa. Ja po prostu też nie chciałem wieszać kolumn i potrzebowałem zwyłe stojaki żeby kable schować, a i do wyglądu nie mam zastrzeżeń.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
krzysiek1980:

mam dwa pytanka:
1. skoro kabel wychodzi na samym środku płytki górnej to jak na tym postawić głośnik? na jakiś nóżkach?
2. jak się przytwierdza głośnik do postawki? niczym? czy może jednak jakieś zabezpieczenie, żeby nie spadł jest?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ten link podałem dla przykładu, i sam się zastanawiam dlaczego to jest w środku podstawy?:) Ja u siebie otwór mam w górnej części rurki, a widziałem też opcje z otworem w boku podstawy górnej, więc lepiej to się sprawdza. Kolumna się trzyma na takich przylepnych podkładkach antypoślizgowych dołączonych do standów. Oczywiście nie jest to jakoś super stabilne. Dzieciak na pewno by strącił. Ale czy na drogich standach są jakieś lepsze mocowania? Raczej też nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeeBass

New member
Bez reklam
Na allegro można znaleźć wiele standów pod tyły. Są goście którzy robią na zamówienie z różną wysokością, z różnymi rozmiarami podstaw + ewentualnie kolce i otwory pod kable. Ja takie sobie zamówiłem, wyszły dwieście parę zł ale wyglądają zawodowo a są tańsze niż jakieś markowe idące często grubo powyżej 500
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Nie chciałem robić reklamy ale potwierdzam, też u niego zamawiałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam

DeeBass

New member
Bez reklam
Subiektywne odczucie choć na żywo wg mnie wyglądają znacznie lepiej niż na zdjęciu. Gość oferuje różne średnice rur, różne wielkości podstaw więc coś "delikatniejszego" się powinno znaleźć. Wygląda to na pewno dużo lepiej niż jakieś plastikowo-drewniane badziewka, które często są średnio stabilne. Kiedyś takie miałem a teraz te są zawodowe, stabilne i super wyglądają.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Osobiście jestem przeciwnikiem podstawek w przypadku głośników surround ,jak mi się wydaje lepsze są w takim przypadku chwyty mocowane do ściany .W przypadku podstawek zawsze istnieje ryzyko przypadkowego potrącenia (np.przez dziecko) ...no ale jeżeli ktoś bardzo chce mieć to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ,należy tylko wybrać podstawki stabilne
"zawodowcy" do przytwierdzania głośników stosują rodzaj plasteliny Blue Tack firmy UHU (jeżeli przekręciłem przepraszam pisze z pamięci) w większych miastach można to kupić w sklepie dla plastyków .Ten materiał dodatkowo ma świetne właściwości tłumiące drgania ,ma tez unikalną zaletę nigdy nie pozostawia tłustych plam (jest używany do wieszania plakatów na szybach)
 
Do góry