Jakie maksymalne przesunięcie obrazu

bitterspy

New member
Jestem laikiem w kwestii projektorów i chciałbym się dowiedzieć jak bardzo można przesunąć obraz w dół w projektorach. Chodzi mi o zamocowanie projektora pod sufitem (wys 2,8m) i oglądanie obrazu na ekranie 201x115 tak aby środek ekranu był mniej więcej na wysokosci wzroku sziedzącego na kanapie czyli jakieś ok 1,5m Oznacza to ze górna krawędź wyswietlanego obrazu musi byc przesunięta o ok 1,3. Jest to możliwe? Jeżeli nie to mozę pochylic projektor i wyrównać jakimś ustawieniem trapezu?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
to zalezy od projektora i uchwytu. Sa przeciez dostepne w sprzedazy uchwyty, dzieki ktorym mozesz regulowac wysokosc polozenia projektora.
 

bitterspy

New member
no ale przecież nie powieszę go sobie na wysokości 1,5 metra od sufitu ;-) Ma być przykręcony do sufitu. Z tym ekranem to pewnie troche przesadzilem, ciut za nisko ale pytanie aktualne.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Musisz zakupić projektor z funkcją lens shift (wystarczy w pionie). Mają ją niektóre (droższe) DLP i chyba wszystkie LCD.

Mój projektor (Mitsubishi HC 1500, DLP) jest podwieszony (w pozycji do góry nogami, czyli sufitowej) do stojącego na regale stojaka. Dolna krawędź 80" ekranu to ok. 84 cm. Projektor ma do sufitu 28 cm. Nie ma funkcji lens shift. Przy odległości ekran - projektor ok. 3m, przesunięcie pomiędzy górną krawędzią obrazu a osią obiektywu wynosi około 33 cm. To przesunięcie występuje praktycznie we wszystkich DLP.

obrazek za: http://www.projectorcentral.com/Mitsubishi-HC1500-projection-calculator-pro.htm
____
 

Attachments

  • hc 1500 dystans.JPG
    hc 1500 dystans.JPG
    65,5 KB · Wyś: 184
Ostatnia edycja:
Do góry