Jakie kolumny podłogowe - kilka opcji,pomożecie ???

Garos

New member
Witajcie :)

Planuję zmianę kolumn :-D, posiadam zestaw Koda F-51F + subwoofer Yamaha YST-SW45 a do tego amplituner Yamaha RX-V557. Muzyki jakiej słucham to głównie rock, heavy metal i też pop. Kino domowe użytkuję bardzie do oglądania i słuchania koncertów a do filmów zdecydowanie rzadziej. Pokój około 25 mkw.

Myślałem o zmianie tylko kolumn frontowych i pomysł padł na :
Taga Harmony Platinum V.2 F-100
Taga Harmony Platinum V.2 F-80
Pylon Audio Sapphire 25

ale to nie jest tania opcja :sad:

Ale wymyśliłem jeszcze aby sprzedać cały zestaw Kody i subwoofer Yamahy również a wtedy kupić zestaw kolumn 5.0 Jamo S 628 HCS bez suba bo chyba fronty już dają dobry bas. Kolumny frontowe posiadają głośniki basowe z boku i pytanie jaka musi być minimalna odległość od ściany bo szerokość jaką dysponuję na kolumny to po 43 cm na sztukę.

Pod koniec roku planuję zmianę amplitunera :) i mam ochotę na Harmana AV161 ;)

Co Wy o tym myślicie ?

Z góry dzięki, pozdrawiam
Garos
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
W Jamo bym nie szedł, pierwsze opcje najrozsądniejsze, mógłbyś dodatkowo do listy dopisać Wharfadale Diamond 10/6; 10/7 ; Melodika BL4 czy Roth Oli RA4, odsłuchaj żeby się upewnić
 

Garos

New member
A co powiecie na zestaw Taga Harmony Blue F-80 5.0, dają radę jeśli chodzi o bas bez suba? Komplet nowy jest do wyrwania za 2 tyś.
 

aro600

New member
Jak myślisz o H/K AVR - 161 i zestaw 5.0 to posluchaj koniecznie Audio Pro AVANTO HTS 5.0 u mnie na 22m2 daje czadu bez suba wlasnie pod wspomnuanym ampli nie wiem jak w twoim repertuarze u mnie raczej rock, hip hop, rnb i ogolnie wszystkiego po trochu.
 

Garos

New member
Dzięki za pomoc Panowie. Decyzja zapadła, już stoją w domu Jamo S628 5.0 :D
Teraz trzeba składać kasę na Harmana AVR161 :)
 
Do góry